Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dzielnice Warszawy, w których ludzie najchętniej kupują mieszkania

07-10-2021, 07:30

Nie jest niespodzianką, że mieszkania w Warszawie cieszą się wielką popularnością. Ciekawe jest jednak to, że niektóre z dzielnic cieszą się niebywale większą popularnością od innych. Zebraliśmy te informacje i chcemy dzisiaj przyjrzeć się topowym obszarom stolicy Polski - jeśli chodzi o zainteresowanie nimi na rynku nieruchomości.

W których dzielnicach Warszawy są najbardziej rozchwytywane mieszkania?

  • Wilanów,
  • Mokotów,
  • Wola,

Jak widać - są to pod wieloma względami dość zróżnicowane dzielnice, ale nie brakuje też wspólnych mianowników między nimi. Zerknijmy na te swoistości nieco bliżej.

Dzielnice Warszawy, w których ludzie najchętniej kupują mieszkania

Wilanów - dzielnica pełna perspektyw i zieleni

Mieszkanie jedną nogą w wielkim mieście, a drugim - blisko natury? To brzmi jak marzenie i okazuje się, że jest możliwe do spełnienia właśnie w Wilanowie. Już sam ten fakt argumentuje, dlaczego mieszkanie w tej dzielnicy jest tak popularne. Niska zabudowa, dużo zieleni - to wszystko zachęca do kupowania mieszkania w tej dzielnicy, ale na tym się nie kończą walory Wilanowa. Równocześnie jest to miejsce bardzo dobrze skomunikowane. Wilanów jest też znany jako jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy. Nie bez znaczenia jest też bardzo dobre zaplecze edukacyjne.

Mokotów - raj dla millenialsów i nie tylko

Niektórzy myśląc o Mokotowie mają przed oczami głównie nasz polski “mordor” - dzielnicę biznesu i korporacji, dającą duże możliwości zawodowe. Innym do głowy przychodzą kamienice i zieleń. W każdym scenariuszu mieszkanie na warszawskim Mokotowie oznacza prestiż i już samo to przyciąga tutaj tłumy poszukujące mieszkania dla siebie. Cieszy zróżnicowana zabudowa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, ale i mnóstwo kawiarenek i restauracji. Mokotów jest piękny i tętni życiem - i to w nim przyciąga najbardziej.

Wola - mieszkania dla kochających kulturę

Tak zwani społecznicy z zapartym tchem przeszukują oferty mieszkań na Woli - bo właśnie ta dzielnica Warszawy jest idealnym miejscem do życia blisko kultury, spotkań towarzyskich i samorozwoju równocześnie. Równocześnie jest tam wiele eleganckich, nowoczesnych apartamentów - w których po prostu dobrze się żyje. Nie brakuje też zacisznych miejsc, idealnych na spacer. Bez względu na to, czego szuka się na Woli - jest całkiem spora szansa, iż nie będzie problemu z tym, aby to znaleźć właśnie w tej malowniczej dzielnicy miasta stołecznego.

Wawer - blisko natury i wygód

Wspominaliśmy, że Wilanów to dobry wybór jeśli chodzi o otoczenie zieleni, ale okazuje się, że pod tym względem Wawer wcale mu nie ustępuje. Duża ilość malowniczych ścieżek rowerowych przyciąga tutaj mieszkańców z całej Warszawy, a szczególnie aktywnych zachęca do znalezienia tutaj lokum na stałe. Jest to też dzielnica bardzo dobrze skomunikowana i ciesząca się dobrą opinią. Nie można też narzekać, jeśli chodzi o ofertę edukacyjną. Zwłaszcza młodym rodzicom spodoba się tutaj duża ilość placówek przedszkolnych i żłobków. Zdecydowanie jest w czym wybierać również pod tym względem i to powoduje, że Wawer też jest miejscem godnym zainteresowania.

W sytuacji gdy brak ci doświadczenia i chciałbyś pomocy z wypełnieniem formalności najlepiej skorzystać z oferty wyspecjalizowanego pośrednika ds. obrotu nieruchomościami. Agentami którzy mogą się tym zająć są Agnieszka i Tomasz Gizińscy.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag Warszawatag nolstag nolhtag nieruchomości