Nawet sześciokrotnie szybciej w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami idzie pisanie z wykorzystaniem aplikacji Braille Touch. Skorzystać z niej powinni przede wszystkim słabo- i niewidzący.
Wraz z rozpowszechnianiem się telefonów z ekranami dotykowymi i wypieraniem urządzeń z klawiszami dla osób słabo- i niewidzących pojawił się bardzo poważny problem - nie są oni bowiem w stanie swobodnie korzystać z nowych telefonów, gdyż nie mają za bardzo dotykowego punktu odniesienia. Dzięki naukowcom z Georgia Institute of Technology bariera ta może zostać złamana. Stworzyli oni aplikację bazującą na języku Braille'a, z której z powodzeniem korzystać mogą także osoby widzące.
Braille Touch stworzona została dla systemów operacyjnych Android oraz iOS. Zasada jego działania jest bardzo prosta. Gdy będziemy trzymać telefon w pozycji poziomej, po prawej i lewej stronie wyświetlą się rzędy z trzema okręgami. Odpowiednio je naciskając (są to odpowiedniki wypukłych znaków alfabetu Braille'a), posiadacz telefonu może w miarę swobodnie pisać. Ułatwieniem jest fakt, że po naciśnięciu każdej kombinacji, usłyszeć można odpowiadający jej znak.
Pierwsze testy wypadły bardzo pomyślnie. Użytkownicy byli w stanie wpisać przynajmniej sześć razy więcej słów na minutę niż z wykorzystaniem wcześniejszych rozwiązań. Na razie maksymalnie udało się wpisać 32 słowa na minutę przy dokładności na poziomie 92 proc.
Aplikacja powinna także swobodnie działać z tabletami, pracującymi na wymienionych systemach operacyjnych. Brian Frey wymyślił ideę, którą dopracowali później Mario Romero oraz Gregory Abowd. W testach z kolei pomagają James Clowson z School of Interactive Computing oraz Kate Rosier. Poniżej przedstawiamy film, na którym możecie zobaczyć, w jaki sposób aplikacja działa.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*