Dzieci uwielbiają tablety

16-02-2012, 17:33

Zdecydowana większość dzieci, które posiadają w swoim domu tablety, chętnie wykorzystuje je do zabawy - poinformowała firma badawcza Nielsen.

Tablety wykorzystuje według Nielsena obecnie ponad 70% dzieci, które posiadają urządzenia tego typu w swoich domach. To wzrost o 7% w stosunku do trzeciego kwartału 2011 roku.

Czytaj także: Apple najlepsze na rynku tabletów w Korei

W sprzętach tego typu cenią sobie przede wszystkim prostotę obsługi i wygodę. Najpopularniejszym wśród dzieci zastosowaniem tabletów są oczywiście gry (77%), przy czym jednocześnie aż 57% zapewnia, że wykorzystuje tego typu sprzęt również do nauki.

Ponad połowa dzieci zabiera ze sobą tablety, jako narzędzie rozrywki podczas podróży, natomiast 43% wykorzystuje je do przeglądania materiałów wideo czy oglądania telewizji. Analityków najbardziej zaskakuje fakt, że nowoczesne urządzenia znacznie bardziej niż standardowe książki czy nawet komputery, zachęcają do korzystania z aplikacji edukacyjnych.

Według badania przeprowadzonego w połowie ubiegłego roku ponad 35% respondentów stwierdziło, że po zakupie tabletu korzysta mniej z peceta (bądź wcale). Jednocześnie aż 32% zadeklarowało, że czasem zamienia laptopa na tablet, przy czym aż 77% ankietowanych zapewniało, że używa iPada lub jednego z podobnych urządzeń do tych samych zadań, co wcześniej laptopa.

Czytaj także: Foxconn zhakowany "dla przyjemności"


Źródło: Nielsen
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy