Duże zainteresowanie Pracowniami Orange

28-02-2012, 11:40

Nadesłano już ponad 100 zgłoszeń do ogólnopolskiej akcji Pracownie Orange, w ramach której w 50 miejscowościach liczących do 20 tysięcy mieszkańców powstaną multimedialne pracownie internetowe. Największym zainteresowaniem akcja cieszy się wśród zespołów wspieranych przez urzędy gmin, biblioteki, domy kultury, kluby seniora i lokalne inicjatywy obywatelskie. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 marca br.

O finansowaniu przez Orange Pracowni Internetowych pisaliśmy w Dzienniku Internautów na początku lutego. Zainteresowanie inicjatywą operatora jest bardzo duże.

Codziennie otrzymujemy kilkadziesiąt zapytań dotyczących udziału w akcji. Tak duże zainteresowanie programem Pracownie Orange ze strony mieszkańców małych miast i miejscowości, to dla nas powód do radości. To dowód, że nasz projekt jest potrzebny ludziom. Liczymy, że Pracownie staną się miejscem spotkań, realizacji pasji i zainteresowań różnych pokoleń Polaków - podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor PR i Sponsoringu Grupy TP.

Zaangażowanie mieszkańców w tworzenie internetowej Pracowni Orange jest ważnym elementem programu. Udział w nim wymaga zorganizowania co najmniej 5-osobowego zespołu. Wspólnie z lokalną instytucją posiadającą osobowość prawną mieszkańcy muszą zaproponować lokalizację Pracowni, przedstawić uzasadnienie jej utworzenia oraz plan na późniejsze wykorzystanie. Drugim elementem zgłoszenia jest przedstawienie pomysłu na ożywienie przestrzeni publicznej wokół Pracowni.

O ostatecznym przeznaczeniu Pracowni mieszkańcy zadecydują samodzielnie zgodnie z aktualnymi potrzebami swojej społeczności. To od nich będzie zależeć, czy Pracownia posłuży jako miejsce rozrywki, centrum edukacji, interaktywna biblioteka czy po prostu ośrodek działań twórczych.

Czytaj też: Akademia Allegro pomaga zmniejszać wykluczenie cyfrowe

Każda Pracownia Orange będzie wyposażona w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych. Poza dostępem do internetu Orange zadba o wsparcie techniczne Pracowni i zabezpieczenia antywirusowe sprzętu komputerowego przez pierwsze 2 lata jej działalności. Dodatkowo każda Pracownia Orange zostanie wyremontowania i umeblowana.

Program Pracownie Orange potrwa 2 lata. Organizator i pomysłodawca akcji, zrealizuje 50 najciekawszych projektów do końca czerwca br.

Aplikacja zgłoszeniowa, regulamin oraz szczegółowe informacje nt. programu dostępne są na stronie: www.pracownieorange.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930