Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Druk plakatów online

17-05-2022, 09:30

Plakaty szturmem zdobywają mieszkalne wnętrza. Są wyrafinowaną sztuką i zarazem ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zdjęć czy artystycznych obrazów. Mogą zdobić salony, jadalnie, ale też sypialnie i biura. Plakaty to wciąż również bardzo wyrazista forma reklamy i w świecie komercyjnym nadal cieszy się dużą popularnością. Jak i gdzie wydrukować plakaty online?

druk plakatów online

W jakich formatach możesz wydrukować plakaty w drukarni?

Niezależnie od tego, czy w Twojej głowie zrodził się szalony plan, by autorski plakat wręczyć przyjacielowi na urodziny, czy zwyczajnie planujesz szeroko zakrojoną kampanię reklamową, to za każdym razem indywidualne zamówienia możesz zrealizować w profesjonalnym punkcie poligraficznym. Dzięki nowoczesnym maszynom, dobra drukarnia w Krakowie i każdym innym większym mieście, przygotuje dla Ciebie nawet tylko jeden plakat i to w całkiem rozsądnej cenie. 

Do wyboru masz różne także formaty plakatów od bardzo małych B1, po ambitne rozmiary do A3 włącznie. Możesz więc zamówić serię mniejszych plakatów albo jeden większy, decydując się na papier kredowy o gramaturze 115, 135, 150, 200 albo 250 gram. Pod względem gramatury papieru ceny nie różnią się znacznie między sobą, dlatego jeśli zależy Ci na lepszej jakości, to warto pokusić się o kredę 150 albo 250g. Choć warto czasem oprzeć się też na poradach grafików, według których solidne efekty uzyskasz już przy papierze o gramaturze 115. 

Czy plakat można wydrukować też online?

To jedna z lepszych opcji, jaką możesz znaleźć w sieci. Internetowa drukarnia zapewni Ci nie tylko druk plakatów online, ale także innych materiałów reklamowych, jak wizytówki, kalendarze czy broszury reklamowe. Zamówienie takiego plakatu wcale nie jest trudne. Wystarczy wybrać odpowiedni projekt albo przesłać własny, następnie określić parametry techniczne, czyli wielkość plakatu, rodzaj papieru i nakład, a potem już czekać aż kurier dostarczy gotowy plakat na wskazany przez Ciebie adres. W drukarni online pracują też graficy, którzy zadbają o to, by wszystkie parametry były odpowiednio skonfigurowane, a Twój plakat został wydrukowany zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. 

Skąd wziąć projekt na swój wymarzony plakat?

Najprostszym sposobem jest znalezienie gotowych projektów w sieci albo podjąć współpracę ze studiem graficznym, które profesjonalnie, ale też nieszablonowo podejdzie do tematu. Możesz też wykorzystać własne zdjęcia z pejzażami, martwą naturą czy bliskimi Ci osobami. Pomocna również będzie drukarnia, w której zrealizujesz przygotowanie plakatu od samych podstaw, aż po wydruk. 

Z powodzeniem możesz również oprzeć się na bankach zdjęć. Jeśli wykupisz prawa do zdjęć, to masz prawo wykorzystać motyw na plakat do swojego salonu czy jadalni. Sytuacja jednak nieco komplikuje się przy firmowych czy reklamowych plakatach, gdzie ważne jest właściwe rozmieszczenie treści, użycie odpowiednich kolorów czy chwytliwa grafika. Dlatego tutaj warto zdać się na doświadczenia profesjonalistów, zwłaszcza jeśli plakat jest częścią ważnej kampanii reklamowej, np. przy promowaniu nowego produktu. 

Ile zapłacisz za druk plakatów?

Koszt drukowania plakatów zależny jest od wielu czynników, między innymi od gramatury papieru i nakładu. Ceny nie są jednak jakoś zawrotnie wysokie i np. plakat o formacie A3 wydrukowany na papierze kredowym błyszczącym o gramaturze 115g kosztuje mniej niż 50 złotych. Nie jest tajemnicą, że im więcej plakatów drukujesz, tym cena za pojedynczą sztukę odpowiednio maleje. Jeśli jednak chcesz wydrukować tylko jeden plakat, który zawiesisz nad łóżkiem w sypialni albo sprezentujesz koleżance w pracy, to również będziesz mieć taką opcję i to w całkiem przystępnej cenie.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima

Tematy pokrewne:  

tag plakatytag drukarnia