Dropbox rozdaje dodatkową przestrzeń dyskową

29-04-2012, 23:36

Przedstawiciele jednego z najpopularniejszych dysków sieciowych poinformowali na swoim blogu, że użytkownicy będą mogli jeszcze łatwiej zdobyć dodatkową przestrzeń w usłudze. Tym razem wystarczy aktywowanie jednej z funkcji w telefonie.

Nowoczesne smartfony coraz częściej służą nam jako aparaty (choć nie zastępują droższych lustrzanek), a zdjęciami stworzonymi z ich pomocą nierzadko dzielimy się w sieci. Dropbox już jakiś czas temu postanowił ułatwić ten proces, wprowadzając funkcję automatycznego wysyłania ich do sieciowego dysku.

Czytaj także: Dropbox jak Megaupload: wprowadza dzielenie się plikami linkiem

Domyślnie pliki wysyłane automatycznie do Dropboksa nie są nikomu udostępniane, a całość traktować należy raczej jako kopię bezpieczeństwa. W przypadku zgubienia czy uszkodzenia telefonu nasze multimedia będą bezpieczne.

Bez wątpienia dla wielu istotna jest w tym przypadku wygoda całego rozwiązania. Wystarczy wyobrazić sobie, że zdjęcia wykonane smartfonem podczas weekendowej wycieczki zostaną automatycznie wysłane przez telefon, gdy wejdziemy do domu (po połączeniu z Wi-Fi). Praktycznie bez naszej ingerencji wszystkie zdjęcia ze smartfona znajdą się na naszym komputerze, gdzie można je wygodnie przejrzeć.

Podobnie Dropbox ma radzić sobie z kartami SD, które podłączymy do komputera - zdjęcia również zostaną zabezpieczone automatycznie w chmurze. Aby użytkownikom nie brakło zbyt szybko miejsca, za pierwsze automatyczne przesłanie zdjęć do usługi na użytkowników czeka darmowe rozszerzenie przestrzeni dyskowej o 500 MB. Łącznie w ten sposób można uzyskać nawet do 3 dodatkowych gigabajtów miejsca na pliki.

Czytaj także: VersionBox zdobywa specjalną nagrodę Dropboksa


Źródło: Dropbox
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031