Dropbox automatycznie zaimportuje zdjęcia

25-12-2011, 17:07

Automatyczne wysyłanie zdjęć z aparatu czy kamery na zdalny dysk to jedna z nowości, które czekają na użytkowników kolejnego wydania Dropboksa.

Po tym jak podłączymy do komputera aparat, telefon czy kartę SD, Dropbox będzie w stanie automatycznie utworzyć kopię zapasową przechowywanych tam informacji w swoim sieciowym dysku. Choć nowości tego typu znaleźć można już w konkurencyjnych narzędziach, Dropbox może się pochwalić jedną z największych baz użytkowników.

Czytaj także: BusyFlow zintegruje popularne usługi webowe

Funkcję już teraz znajdziemy w eksperymentalnej wersji narzędzia, którą można pobrać za darmo ze strony projektu. Na razie wspomniane wydanie (z numerem 1.3.4) oferuje automatyczną synchronizację multimediów wyłącznie w wersji dla Windowsa.

Jak dodatkowo informują użytkownicy na forum, na razie niektóre z urządzeń wciąż nie są rozpoznawane od razu po podłączeniu. Posiadacze sprzętów z Androidem powinni podczas tego typu synchronizacji wybierać w telefonie opcję "podłącz jako dysk".

Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu udostępniono Dropboksa przystosowanego do nowej wersji "Zielonego Robota" w wydaniu Ice Cream Sandwich. W mobilnej wersji programu znajdziemy m.in. funkcję "ulubione", która pozwala uzyskiwać dostęp do kluczowych plików bez połączenia z siecią, a także możliwość wysyłania materiałów w tle.

Czytaj także: Dropbox zintegrowany z HTC Sense 3.5


Źródło: Dropbox
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy