Droid 2 już za trzy tygodnie

21-07-2010, 12:00

Plotki o smartfonach Droid 2 i Droid Mini krążą w sieci od pewnego czasu. Najnowsze doniesienia mówią, że Droid 2 pojawi się 12 sierpnia. Urządzenie to będzie bardziej podobne do pierwszej wersji smartfona, która była wyposażona w lubianą przez użytkowników klawiaturę QWERTY.

Droid zaliczył bardzo udany debiut. Po pierwszym weekendzie, gdy był dostępny na półkach, sprzedanych zostało około 100 tysięcy egzemplarzy, co stanowiło połowę wszystkich dostępnych w sklepach urządzeń tego typu. Verizon miał podobno problemy z realizacją zamówień na tego smartfona.

Droid konkuruje z iPhone, ale reputacja tego drugiego została lekko nadszarpnięta z powodu problemów jakie sprawiała konstrukcja anteny. Urządzenia z Androidem generalnie notują bardzo wysokie wzrosty popularności. Plotki, jakie krążą na temat nowych urządzeń z tej serii, są dowodem zainteresowania, jakie wywołuje konkurent iPhone'a.

>> Czytaj: Nie nadążają z produkcją Droida

W najnowszych plotkach padają dwie nazwy: Droid 2 i Droid Mini. Verizon nie komentuje spekulacji, więc oficjalnych komentarzy w tej sprawie nie ma. Osoby śledzące plotki szybko jednak uznają, że wydanie Droida 2 wydaje się bardzo prawdopodobne. Ma to nastąpić 12 sierpnia, przynajmniej według Engadget i kilku innych serwisów powołujących się na własne źródła (zob. Droid 2 launching as soon as August 12, embraces Star Wars roots with R2-D2 edition).

Droid 2 ma posiadać fizyczną klawiaturę w przeciwieństwie do iPhone'a i Droida X. Fani urządzeń z Androidem powinni to docenić. Urzędzenie ma też mieć procesor OMAP 750 Mhz i aparat 5 MP. Będzie dostępne także w wersji limitowanej z rysunkiem R2-D2 (bohatera z Gwiezdnych Wojen) na tylnej części obudowy.

Zdjęcia nowego urządzenia można zobaczyć w serwisie Mashable. Widać, że zmienił się kształt klawiszy i zniknął złoty D-pad. Ekran całkowicie przykrywa klawiaturę, więc urządzenie wygląda lepiej, gdy jest złożone. 

Warto jeszcze wspomnieć o Droidzie Mini. Bardzo rozmazane zdjęcia rzekomo  przedstawiające to urządzenie pojawiły się na koreańskiej stronie Hiapk.com. W rzeczywistości jednak trudno ocenić, czy rzeczywiście jest to tańsza i mniejsza wersja Droida. Z pewnością zdjęcia pokazują jakieś nowe urządzenie Motoroli wyglądem przypominające telefon Palm Pre.

W tle plotek o nowych Droidach jest oczekiwanie na system Android 2.2 zaprezentowany na konferencji Google I/O. Ma on być znacznie szybszy, będzie miał nowe funkcje (np. tworzenie przenośnego hotspotu) i będzie wspierał Flasha. Wiele źródeł podaje, że nowe telefony będą w niego wyposażone, choć są i takie źródła, które poddają to w wątpliwość.   

>>> Czytaj: Motorola się podnosi?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy