Dowiedz się czym są rekordy Guinnessa!

27-03-2020, 10:23

Słyszałeś może kiedyś o rekordach Guinnessa? Być może ta nazwa wpadła Ci w ucho podczas oglądania programu w telewizji lub podczas przeglądania wpisów na ulubionym portalu informacyjnym.

W dzisiejszych czasach, kiedy niezwykle trudno jest wyróżnić się na tle innych, rekordy Guinnessa są tym, co pozwala ludziom z całego świata robić rzeczy niesamowite, przełomowe i zapierające dech w piersiach. Wyjaśniamy czym są rekordy Guinnessa, skąd się wzięły i kto może je ustanawiać lub pobijać. Dowiedz się więcej, a być może w przyszłości sam podejmiesz niewiarygodną próbę ustanowienia własnego rekordu Guinnessa.

rekord guinessa

Skąd wzięły się rekordy Guinnessa?

Rekordy Guinnessa są ściśle związane z browarem Guinnessa w Dublinie oraz legendarną Księgą Rekordów Guinnessa, której początki sięgają 1951 roku. Pewnego dnia podczas polowania, które odbywało się w Irlandii w hrabstwie Wexford, Sir Hugh Beaver, który był wówczas dyrektorem browaru Guinness.

W trakcie dyskusji próbowano ustalić, który ptak – siewka złota czy szkocka kuropatwa jest najszybszym łownym ptakiem Europy. Tak długo dyskutowano o tym, który z ptaków łownych jest najszybszy, że postanowiono stworzyć Księgę, w której znajdą się wszystkie odpowiedzi na najbardziej nurtujące człowieka pytania. W ten sposób narodziła się legendarna dziś Księga Rekordów Guinnessa, do której każdego dnia trafiają nowe rekordowe osiągnięcia śmiałków z całego świata oraz najbardziej ekstremalne osobliwości.

Co daje pobicie rekordu Guinnessa?

Rekordy Guinnessa pozwalają przede wszystkim wyróżnić się na tle innych, zdobyć międzynarodowy prestiż i uznanie, a także pokazać, że w danej czynności jest się najlepszym na świecie. Pomysły rekordzistów Guinnessa nie mają granic, a jedynym ograniczeniem jest tutaj ludzka wyobraźnia. Podejmując się ustanowienia rekordu Guinnessa masz niepowtarzalną okazję, aby zapisać się na kartach historii i stać się wzorem, który będzie inspirował innych do działania. Zdobywając rekord osiągasz cel, który dla innych jest poza zasięgiem.

Po rekordy Guinnessa bardzo często sięgają również duże przedsiębiorstwa i agencje eventowe, które szukają ciekawego pomysłu na atrakcję, która zachęci uczestników do wspólnej zabawy. W takim przypadku rekord Guinnessa będzie rozwiązaniem, które pozwoli na wzmocnienie wizerunku firmy jako lidera w branży, zintegruje zespół pracowników czy też wypromuje określone idee.

Jakie rekordy Guinnessa trafiają do Księgi?

Do Księgi Rekordów Guinnessa, na przestrzeni lat trafiło już bardzo, bardzo wiele niesamowitych osiągnięć, a mimo to kolejni rekordziści wciąż podnoszą poprzeczkę coraz wyżej wymyślając coraz to nowe kategorie rekordów lub osiągając coraz bardziej niesamowite wyniki w kategoriach już istniejących. Wśród rekordów Guinnessa, które trafiły do legendarnej Księgi znajduje się wiele rekordów grupowych takich jak: największe zgromadzenie kitesurferów, największa degustacja kawy, najwięcej osób zamkniętych w bańce mydlanej czy największa parada kajaków oraz liczne osiągnięcia indywidualne takie jak: najstarszy człowiek świata, najcięższy obiekt podniesiony za pomocą kleju, najdłuższy maraton gotowania czy najwięcej koszulek założonych na siebie jednocześnie. A to wszystko zaledwie kilka z nieskończonych możliwości bicia światowych rekordów Guinnessa.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag rekord Guinnessa
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: