Dotacje na informatyzację firm - nowe konkursy

16-06-2011, 13:50

Wkrótce startuje 9 nowych konkursów na unijne dofinansowania dla firm. Tegoroczna pula zostanie przeznaczona m.in. właśnie na dofinansowanie informatycznej struktury przedsiębiorstw. Trzeba się spieszyć, bo jak informuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do rozdysponowania dla przedsiębiorców pozostało już tylko około 5 mld zł.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W Ministerstwie Rozwoju Regionalnego odnotowano, że przedsiębiorcy chętniej korzystają z dotacji na informatyzację swoich firm. W Programie Innowacyjna Gospodarka zainteresowani mogli pozyskać dofinansowanie m.in. na zakup środków trwałych, prowadzących do wsparcia technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Do wykorzystania pozostało jeszcze 835 mln zł. Dużą popularnością wśród mikro i małych przedsiębiorców cieszyły się również dotacje na świadczenie usług drogą elektroniczną. Firmy działające w tym obszarze mogą się jeszcze starać o ponad 570 mln zł na założenie e-biznesu.

>>> Czytaj: Ministerstwo Gospodarki: uwagi do ustaw online

Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że wkrótce startuje 9 nowych konkursów. Najbliższe działanie skierowane do przedsiębiorców w Programie Innowacyjna Gospodarka, które wspomaga informatyzację firmy i rozwijanie biznesu online, to Działanie 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B, skierowane do MŚP.

Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 tys. zł i jednocześnie nie może przekraczać 2 mln zł.

19 września zostanie ogłoszony konkurs, nabór wniosków będzie trwał od 3 października. Dostępne jest 1 557 mln zł wolnych środków. 3 października ogłoszony będzie też konkurs w ramach Działania 8.4 - Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie "ostatniej mili". Tu dostępnych będzie ok. 630 mln zł.

>>> Czytaj: Od 1 lipca e-rejestracja firm w CEIDGSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.