Dotacje na informatyzację firm - nowe konkursy

16-06-2011, 13:50

Wkrótce startuje 9 nowych konkursów na unijne dofinansowania dla firm. Tegoroczna pula zostanie przeznaczona m.in. właśnie na dofinansowanie informatycznej struktury przedsiębiorstw. Trzeba się spieszyć, bo jak informuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do rozdysponowania dla przedsiębiorców pozostało już tylko około 5 mld zł.

W Ministerstwie Rozwoju Regionalnego odnotowano, że przedsiębiorcy chętniej korzystają z dotacji na informatyzację swoich firm. W Programie Innowacyjna Gospodarka zainteresowani mogli pozyskać dofinansowanie m.in. na zakup środków trwałych, prowadzących do wsparcia technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Do wykorzystania pozostało jeszcze 835 mln zł. Dużą popularnością wśród mikro i małych przedsiębiorców cieszyły się również dotacje na świadczenie usług drogą elektroniczną. Firmy działające w tym obszarze mogą się jeszcze starać o ponad 570 mln zł na założenie e-biznesu.

>>> Czytaj: Ministerstwo Gospodarki: uwagi do ustaw online

Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że wkrótce startuje 9 nowych konkursów. Najbliższe działanie skierowane do przedsiębiorców w Programie Innowacyjna Gospodarka, które wspomaga informatyzację firmy i rozwijanie biznesu online, to Działanie 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B, skierowane do MŚP.

Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 tys. zł i jednocześnie nie może przekraczać 2 mln zł.

19 września zostanie ogłoszony konkurs, nabór wniosków będzie trwał od 3 października. Dostępne jest 1 557 mln zł wolnych środków. 3 października ogłoszony będzie też konkurs w ramach Działania 8.4 - Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie "ostatniej mili". Tu dostępnych będzie ok. 630 mln zł.

>>> Czytaj: Od 1 lipca e-rejestracja firm w CEIDG


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy