Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Doradca kredytowy – zalety skorzystania z jego usług

28-04-2016, 06:15

Większość z nas nie może pozwolić sobie na życiowe inwestycje w postaci samochodu, mieszkania czy domu z zebranych wcześniej oszczędności. Niestety stosunek polskich wynagrodzeń do cen tego typu rzeczy jest dość niski i opieranie się wyłącznie na własnych możliwościach zarobkowych mogłoby skutkować koniecznością oczekiwania nawet kilku lat na zebranie odpowiedniego kapitału. Podobnie jest w przypadku firm, które również do swojego rozwoju wymagają kapitału na inwestycje. Rozwiązanie problemów? Oczywiście kredyt!

Obiektywne porównywanie kredytów?

Pomimo licznych uwarunkowań prawnych mających na celu pokazanie kredytobiorcom rzeczywiste koszty zaciąganego kredytu i dających możliwość porównywania różnych ofert, jak chociażby obowiązkowy wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), to poprzez duży dynamizm zmian na rynku kredytowym i coraz to nowe oferty wybór tej najlepszej może być po prostu trudny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w przypadku zakupu domu czy mieszkania, kredyty sięgają kilkuset tysięcy złotych, a w przypadku kredytów firmowych mogą to być zobowiązania nawet na kilka milionów złotych, to różnice pomiędzy poszczególnymi kredytami mogą być dość istotne.

Doradca kredytowy

W Polsce, w przeciwieństwie do krajów Europy Zachodniej, wciąż mało popularne jest korzystanie z doradców kredytowych. Większość z nas poprzestaje jedynie na doradcach w danych bankach, którzy nie zawsze mogą rzetelnie przedstawiać daną ofertę na tle innych. Takie wnioski można wysnuć chociażby po „frankowiczach”, którzy twierdzą, że nie mieli rzetelnej informacji na temat kredytów walutowych.

Rozwiązaniem problemu informacji przy zaciąganiu zobowiązań kredytowych, a także rzetelnego porównania ofert kredytowych i wsparcia w wyborze konkretnego kredytu, jest skorzystanie z usług profesjonalnego doradcy kredytowego niezwiązanego z żadnym bankiem. Wbrew pozorom znalezienie takiego doradcy nie jest dzisiaj żadnym problemem – na rynku istnieje wiele instytucji, które wyspecjalizowały się w tego typu usługach.

Zalety skorzystania z usług doradcy kredytowego:

1) oszczędność czasu – doradca nie tylko obliczy naszą zdolność we wszystkich bankach, ale również udzieli informacji na temat procedury w każdym z nich czy wysokości kredytu, który możemy w danym banku zaciągnąć (nie musimy chodzić po wszystkich bankach, a informację uzyskujemy w jednym miejscu),
2) wiedza o rynku kredytów – zarówno kredyty mieszkaniowe, na samochód i kredyty dla firm – doradca kredytowy pomoże nam wybrać najtańszy i najlepszy kredyt dopasowany do naszych potrzeb i możliwości finansowych,
3) formalności – doradca kredytowy ma doświadczenie w kwestii formalności w poszczególnych bankach i od razu zadba o przygotowanie kompletu dokumentów – nie będziemy wzywani do uzupełnienia informacji, a w większości przypadków uzyskamy również pewność pozytywnej decyzji kredytowej,
4) korzystniejsza oferta – zdarzają się przypadki, że duże podmioty doradcze mają wynegocjowane lepsze warunki kredytowe z poszczególnymi bankami, niż gdybyśmy zgłaszali się do banków osobiście w kwestii kredytu,
5) bezpieczeństwo – kredyt to przeważnie zobowiązanie na długie lata i warto mieć pewność, że jego warunki nie zmienią się za kilka lat – doradca doskonale wie, na które punkty długiej i skomplikowanej umowy kredytowej zwrócić uwagę i obiektywnie nam je przedstawić.

Podsumowując, decydując się na jakikolwiek kredyt warto skorzystać z możliwości, które daje nam współczesny rynek i skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego niż później żałować, że wybraliśmy nieodpowiednią ofertę kredytową.

Artykuł poleca serwis malyga-poznan.pl

Ostatnie artykuły:

fot. WWF