Domy szeregowe projekty. Między mieszkaniem a domem wolnostojącym

25-10-2020, 09:29

Domy w zabudowie szeregowej są najczęstszym widokiem na obszarach podmiejskich. Sprawdź, co wyróżnia je na tle innych typów nieruchomości.

Korzystny kompromis

Domy w zabudowie szeregowej są trendem, który swoje źródła ma zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Ten typ budownictwa szczególnie popularny był i nadal jest w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W Polsce dopiero od dwóch dekad obserwujemy ożywione zainteresowanie szeregowcami, ponieważ lata poprzedniego ustroju łączyły się niemal wyłącznie z dwoma typami budownictwa: wielką płytą i domami wolnostojącymi. Współczesne domy szeregowe projekty łączą zalety mieszkania w domu z zaletami mieszkania w bloku. Warto pamiętać o tym, że co dla jednego będzie zaletą, dla drugiego może być wadą. Sprawdźmy zatem podstawowe cechy domów szeregowych.

Domy szeregowe projekty – wady i zalety

Ceny domu szeregowego mieszczącego się w przedziale 80-90 metrów kwadratowych są porównywalne z małym mieszkaniem w centrum. Projekty domów szeregowych zazwyczaj zawierają garaż i ogródek. Koszty ogrzewania się niższe niż w przypadku domu wolnostojącego ze względu na przyległość pozostałych budynków. Dla osób posiadających samochód większe zakupy i dojazd do centrum nie będą stanowiły nigdy problemu. Powiedzmy kilka słów o wadach. Położenie z dala od centrum nie będzie sprzyjało tym, którzy potrzebują bliskości miejskiego gwaru. Brak wpływu na wygląd elewacji i ogólny kształt projektu mogą być niewygodne dla tych osób, które marzą o przeprowadzce z mieszkania do domu. Mieszkając w szeregowcu, warto mieć kontakt ze swoimi sąsiadami, co pociągnie za sobą konieczność funkcjonowania w społeczności lokalnej. Nie można nazwać tego jednoznacznie wadą, ale są ludzie, którzy w domach znajdują schronienie przed bezpośrednim kontaktem z ludźmi.

Wygodne miejsce w szeregu

Można spotkać się z opiniami, że domy szeregowe projekty stanowią najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla tych, którzy chcą być blisko miasta, mając własny dom. Weźmy pod uwagę, że budowa domu często wiążę się z licznymi wymaganiami, którym musimy sprostać. Wybór miejsca, projektu, zgromadzenie wszystkich pozwoleń i sama budowa pochłaniają ogromną ilość czasu i pieniędzy. Prawdopodobnie ze względu na to Polacy coraz częściej decydują się zamieszkać w gotowym domu szeregowym, zyskując gwarancję przemyślanego projektu, wysokiej jakości wykonania i ogólnej wygody płynącej z użytkowania nieruchomości. Dla wielu osób domy szeregowe spełniają także rolę przejściową pomiędzy mieszkaniem w bloku a wprowadzeniem się do większej nieruchomości.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag projektytag nolstag nieruchomościtag domy szeregowe
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: