Dom jednorodzinny, czyli projekty o największej popularności

27-10-2020, 07:59

Zastanawiasz się nad budową domu? Zastanawiasz się jaką opcję najlepiej wybrać? Czy warto kupować popularne i gotowe projekty domów jednorodzinnych? Czy nie lepiej poszukać innowacyjnych rozwiązań, które są rzadko spotykane? W dzisiejszym artykule postaramy się nieco pomóc podjąć tę decyzję. Dom powinien być w końcu miejscem dostosowanym do naszych indywidualnych potrzeb i musi stać się bezpiecznym oraz komfortowym azylem.  Sprawdź zatem najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych, które są chętnie wybierane przez inwestorów i dowiedz się, czemu tak jest. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesny dom jednorodzinny – projekt na miarę Twoich potrzeb

Nowoczesny projekt domku jednorodzinnego oznacza zazwyczaj dużą ilość przeszkleń, np. duże drzwi balkonowe, okna, czy nawet szklane ściany. Wnętrze takich nieruchomości jest mocno rozświetlone, co doskonale komponuje się z jasnym i surowym stylem aranżacji. Takie domy są coraz bardziej popularne i coraz częściej wybierane przez potencjalnych Klientów. 

Klasyczne ciepło domowego ogniska

Wybierasz tradycyjne warianty? Drewniane elementy wystroju wnętrza i przełamania kolorystyczne elewacji, wykończeń oraz sztukateria dekoracyjna, to uniwersalna propozycja, która sprawdzi się w bardzo wielu przypadkach. Co więcej, z czystym sumieniem można uznać ją za ponadczasową. Takie projekty domów jednorodzinnych od lat cieszą się uznaniem i nic nie wskazuje na to, by ten trend mógł się zmienić. 

dom projekt

Energooszczędny, pasywny, czy zeroenergetyczny - jaki dom?

Już od 2021 roku, wszystkie nowo wybudowane nieruchomości będą musiały spełniać założone normy energooszczędności. Co to znaczy? Oznacza to, że pobór energii wykorzystywany ze źródeł nieodnawialnych, nie może przekraczać 70 kWh/m2 na rok. Gdy więc zastanawiasz się nad kupnem projektu domu jednorodzinnego w najbliższej przyszłości, zadbaj o to, by plan był przystosowany do takich rozwiązań. Biorąc pod uwagę dostępne technologie, nietrudno osiągnąć ten poziom przy pomocy innowacyjnych surowców izolacyjnych, fotowoltaiki i kotłów klasy 5. Można więc zastanowić się nad pójściem o krok dalej i zastanowić się nad inwestycją w domy pasywne. 

Obiekt pasywny to taki budynek, który potrzebuje do utrzymania odpowiedniej temperatury zaledwie 15 kWh/m2 na rok. Trzeba przyznać, że jest to już imponująco niska wartość, gdyż żeby ogrzać jeden metr kwadratowy, wystarczy ok. półtora litra oleju opałowego lub 2,3 kg węgla. To bardzo mało. W tym wypadku nie wystarczą już jedynie niewielkie zmiany. Projekt domu jednorodzinnego musi być planowany z dbałością o najdrobniejsze detale (nawet pod względem ustawienia okien do padania promieni słonecznych). Czy można zejść niżej? Teoretycznie tak. Odpowiedzią wtedy są domy zeroenergetyczne. 

Domy zeroenergetyczne zaczynają pojawiać się na świecie, lecz w dalszym ciągu jest to technologia niedopracowana, wymagająca i kosztowna. W Polsce ze względu na bardzo niskie temperatury zimą, ciężko osiągnąć taki efekt. Nie będziemy więc zagłębiać się w ten temat więcej. 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.