Dobre wrażenie robi się tylko raz! Zadbaj o wygląd swojej recepcji

14-04-2021, 13:38

Każda nowoczesna firma z pewnością musi dbać o swój wizerunek. Jednym z jego elementów jest aranżacja wnętrz budynku, a zwłaszcza pomieszczeń, w których przebywają klienci. Estetyczny wystrój, przyjazne kolory i oświetlenie, wygodne meble czy klimatyzacja w znacznym stopniu przyczyniają się do tworzenia tzw. pierwszego wrażenia. Szczególnie ważna jest odpowiednia aranżacja recepcji.

Miejsce, w którym klient czuje się jak w domu

Jednym z promowanych ostatnio trendów jest aranżowanie wnętrz firmy tak, aby przypominały dom. Specjaliści od ergonomii pracy twierdzą, że im bliżej biurom do domowego klimatu, tym chętniej przebywają w nich pracownicy, którzy też efektywniej pracują. Dotyczy to również klientów, po raz pierwszy odwiedzających firmę. Pomieszczeniem, do którego wchodzą z ulicy, jest recepcja i to właśnie w niej powinni poczuć się komfortowo i budować zaufanie do firmy.

Łatwo można sobie wyobrazić taką sytuację na przykładzie niewielkiego hotelu. Jeśli recepcja będzie ciemna, nieprzytulna i wyposażone w stare, podniszczone meble, z pewnością gość szybko zrezygnuje z noclegu – nawet, jeśli czeka na niego luksusowy pokój. Aranżacja recepcji nie może być przypadkowa. Elementy, które składają się na odpowiedni wystrój, to przede wszystkim:

  • lada recepcyjna,
  • komplet mebli wypoczynkowych,
  • oświetlenie,
  • kolorystyka aranżacji wnętrza,
  • styl wystroju.

Lada recepcyjna na wymiar – serce recepcji

Lada recepcyjna na wymiar – serce recepcji

Źródło: https://ladyrecepcyjne.com.pl/

Lada recepcyjna jest najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu. Od jej wielkości, stylu, wyposażenia czy kolorystyki zależny klimat całego wnętrza. Umieszczona w centralnym miejscu ma zapewniać klientom czy gościom wygodny kontakt z pracownikiem obsługi. Dopasowanie wymiarów do wielkości wnętrza ma duże znaczenie. Mebel powinien przyciągać uwagę głównie dlatego, że w ten sposób nie powoduje dezorientacji gościa. Po wejściu do pomieszczenia wie on od razu, gdzie ma skierować kroki, aby uzyskać potrzebne informacje.

Najlepszym rozwiązaniem jest lada recepcyjna na wymiar. Można ją precyzyjnie dopasować do wielkości pomieszczenia, a nawet do nietypowego układu architektonicznego. Dzięki temu idealnie wpasuje się w przestrzeń, tworząc z nią integralną całość. Bardzo ważny jest też styl tego mebla. Lada recepcyjna na zamówienie może być wykonana w stylu klasycznym, który idealnie sprawdzi się np. w kancelarii adwokackiej. Natomiast lada recepcyjna w stylu minimalistycznym, czy nowoczesnym będzie dobrym wyborem do biura projektowego czy firmy informatycznej.

Wyposażenie recepcji

Obsługa klientów często wiąże się z koniecznością oczekiwania na przyjęcie lub na załatwienie sprawy. Dlatego w dobrze wyposażonej recepcji nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych dla gości. Ich wybór zależy od wielu czynników, w tym od czasu oczekiwania klienta czy profilu firmy. Przykładowo w prywatnej przychodni stomatologicznej pacjenci chętnie spędzą stresujące minuty na miękkiej kanapie w towarzystwie czasopism. Natomiast w banku czy firmie ubezpieczeniowej lepszym wyborem będą wygodne krzesła i stolik, na którym można wypełnić formularz.

Kompletując wyposażenie recepcji, warto też pomyśleć o stojakach na ulotki, formularze, materiały promocyjne, koszach na śmieci czy roślinach doniczkowych.

Kolorystyka i oświetlenie recepcji

Nie jest tajemnicą, że kolory i światło mają duży wpływ na nastrój oraz samopoczucie. Kreatorzy wnętrz doskonale wiedzą, jak urządzić jadalnię, aby pobudzić apetyt czy też jakie elementy wybrać do sypialni, aby zasypianie było szybkie i przyjemne. Wystrój recepcji również powinien uwzględniać te elementy. Szare i monotonne ściany z pewnością nie będą sprzyjać długiemu oczekiwaniu. Nie bez znaczenia jest naturalne oświetlenie, a jeśli nie ma możliwości zapewnienia go – światło zbliżone barwą do dziennego. Cennym dodatkiem są naturalne rośliny doniczkowe i obrazy lub plakaty w odpowiednim stylu.

Recepcja jako miejsce pracy

Aranżacja recepcji ma podwójny wymiar. Z jednej strony ma przyciągać uwagę klientów i budzić w nich pozytywne wrażenia. Z drugiej – jest miejscem pracy, w którym personel spędza wiele godzin dziennie. Dlatego szczególnie lada recepcyjna powinna mieć odpowiednie wymiary, oświetlenie i wyposażenie w praktyczne szuflady, wieszaki czy stojaki. Lada recepcyjna na wymiar nie tylko może być dostosowana pod tym względem do potrzeb pracownika. Atutem są też systemy regulacji poziomu blatu  czy elementy wyposażenia, montowane na indywidualne zamówienie klienta.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag WLStag recepcjatag nowptag nols

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.