Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Do jakich katalogów firm warto dodać swój biznes?

23-02-2022, 09:46

Na wyrażenie "darmowe wpisy do katalogów firmowych" w Google pokazuje się w wyszukiwarce ponad 4 mln wyników organicznych. Wielu początkujących przedsiębiorców oraz marketingowców szuka we wpisach potencjału reklamowego i szybkiego sposobu na budowanie widoczności witryny w sieci. Jak to wygląda naprawdę? Czy kilkanaście dobrze sformułowanych wpisów do katalogów będzie w stanie wrzucić stronę na wysokiego pozycje w SERPach?

Do jakich katalogów firm warto dodać swój biznes?

Jak działa katalog firmowy online?

Darmowe wpisy do katalogów pozwalają na bezpłatne dodawanie wizytówki firmowej na łamach serwisu. Jest to zwykle działanie bezterminowe, jednak pod pewnymi warunkami. Darmowe katalogi w zamian za dodanie wpisu zwykle wymagają linku zwrotnego z reklamowanej witryny. W wielu przypadkach jest to po prostu uciążliwe. Odnośnik musi być widoczny, a nie każdy przedsiębiorca chce na swojej stronie umieszczać linki do innych serwisów.

Z drugiej strony taki unikatowy wpis w katalogu firmowym może w nieznaczny sposób przyczynić się do podwyższenia pozycji witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Nie będą to duże skoki, mogą jednak pomóc w pozycjonowaniu strony na pierwszych etapach jej funkcjonowania. To o czym musimy pamiętać to to, aby przed dodaniem dokładnie sprawdzić reputację serwisu. Przydadzą nam się do tego takie wskaźniki jak Trust Flow. Warto zerknąć również na ostatnio zaakceptowane wpisy oraz listę poszczególnych kategorii.

Co powinien zawierać dobry wpis do katalogu firmowego?

Dobry wpis powinien przede wszystkim zachęcać czytelnika do kliknięcia w link i wejścia na stronę. Darmowe wpisy do katalogów umożliwiają dodanie pełnej nazwy firmy, jej danych teleadresowych, odnośników do strony www oraz linków do profilu w mediach społecznościowych. Wszystko razem pozwala na utworzenie oryginalnej wizytówki firmowej, która pomoże nam zdobyć popularność w internecie.

Ważne, aby wpis do katalogu nie tylko był unikatowy i zawierał podstawowe informacje o działalności, ale także był odpowiednio nasycony słowami kluczowymi. Długość takiego wpisu wacha się od 500 do nawet 2000 znaków i warto wykorzystać je wszystkie, tak aby jak najlepiej wzmocnić końcowy efekt tego działania.

Czy warto dodawać wpisy do darmowych katalogów firmowych?

Tak, ale pod pewnymi warunkami. Po pierwsze upewnij się, że serwis, który wybrałeś długo istnieje rynku, jest popularny i pewny. Sprawdź go powyżej wskazanymi wskaźnikami. Dowiedz się, jak wygląda dodanie wpisu do darmowego katalogu firmowego i zrezygnuj z tych, które wymagają od Ciebie linku zwrotnego. Wybieraj także katalogi branżowe, serwisy lekarskie, z firmami budowlanymi czy branżą fitness. Są one pewne i mniej ryzykowne od innych podejrzanych stron, które często znikają po kilku miesiącach od ich utworzenia.

Jeżeli firma ma swoją fizyczną siedzibę to warto dodać też wpisy w katalogach firm prowadzonych przez lokalne portale internetowe. Taki profil pozwoli dotrzeć do osób mieszkających w okolicy. Mieszkańcy miast często poszukiwanie sklepu, fryzjera czy firmy budowlanej zaczynają właśnie od miejskiego portalu informacyjnego. 

Tekst powstał przy współpracy z portalem Puls Gdańska, który prowadzi katalog firm z Gdańska. 

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nolstag katalog strontag Amin12tag ALH