Dlaczego warto wybrać balustrady ze stali nierdzewnej?

26-10-2019, 06:50

Niezależnie od tego, czy planujesz zaaranżować swój dom w nowoczesnym stylu, czy też bardziej tradycyjnie, balustrady ze stali nierdzewnej zawsze będą dobrym wyborem. Bez trudu wkomponują się w każde miejsce, a co ważne: mogą być elementem przyciągającym wzrok lub doskonale uzupełniającym przestrzeń. Najważniejsze jest jednak to, że balustrady ze stali nierdzewnej to gwarancja bezpieczeństwa, a dla wielu osób także ułatwienie we wchodzeniu po schodach.

balustrady ze stali nierdzewnej

Nie każdy wie, że polskie prawo dość dokładnie reguluje wymagania co do montowania balustrad. Musisz zdawać sobie sprawę, że zawsze, gdy schody mają więcej niż 50 cm, jest ona konieczna. Wyjątkiem są domy jednorodzinne, gdzie balustrady wymagane są przy schodach o wysokości powyżej 1 m. 

Dobrze jest wiedzieć, że wyróżniamy 3 podstawowe warianty:

  • balustrada pełna, która jest podobna do ścianki,
  • balustrada kurtynowa, która sięga odrobinę wyżej niż poziom biegu schodów,
  • balustrada ażurowa, która składa się ze słupków, poręczy i elementów ażurowych.

Balustrady ze stali nierdzewnej mogą występować w niemal każdym z nich, a to, co je wyróżnia, to nadawanie nowoczesnego stylu przestrzeni. Ich popularność w Polsce z roku na rok wyraźnie rośnie. 

Co wyróżnia balustrady ze stali nierdzewnej?

Dobrze dobrane i wykonane z wysokiej jakości materiałów balustrady to najczęściej inwestycja na lata. Niejednokrotnie bywa, że nawet na całe życie! Dlaczego klienci z Polski coraz częściej wybierają balustrady nierdzewki? Czym wyróżniają się na tle innych? Poznaj ich najważniejsze cechy.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Balustrady ze stali nierdzewnej są niepodważalnie jednymi z najbardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne i korozję produktami na rynku. Z tego właśnie względu bardzo często wybierane są na zewnątrz - nie tylko jako balustrady balkonowe, ale także w przypadku tarasów czy po prostu schodów do domu. We wszystkich miejscach, gdzie zmienne warunki atmosferyczne wymuszają na właścicielach wybór naprawdę wytrzymałych rozwiązań. Stal to niezaprzeczalnie bardzo żywotny materiał, a balustrady z nierdzewki wyróżniają się solidnością wykonania.

MOŻLIWOŚCI ARANŻACYJNE

Warto o tym powiedzieć, bo wielu klientów pojawia się w sklepie, nie zdając sobie sprawy, że balustrady ze stali nierdzewnej to w zasadzie nieograniczona ilość kombinacji we wzorach i kolorach. Możesz wybierać spośród co najmniej kilku rodzajów: błyszczących, satynowych, szlifowanych. Niezależnie, na co się zdecydujesz, zawsze balustrady z nierdzewki prezentują się naprawdę elegancko. Zwróć również uwagę, że stal nierdzewna będzie tak samo dobrze prezentować się w połączeniu ze szkłem, jak i z drewnem. Co więcej, możesz w stylowy sposób połączyć ją z płytkami ceramicznymi czy kamieniem. Takie rozwiązania bardzo często zachwycają w końcowym efekcie jako balustrady balkonowe.

CENA

Nie można powiedzieć, że balustrady ze stali nierdzewnej należą do najtańszych. Nie o to jednak chodzi, by zaoszczędzić na jakości - wybierz fachowców, którzy wykonają je w sposób niepozostawiający zastrzeżeń. Dzięki temu będziesz cieszył się spokojem przez przynajmniej dekadę. Pamiętaj, że zbędna oszczędność może sprawić, że już za kilka lat będziesz potrzebował remontu. Co do jednego nie ma wątpliwości: stal nierdzewna od lat pozostaje materiałem godnym uwagi. Jest elegancka, trwała i pozwala na wiele w kwestii aranżacji.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag balustrady

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.