Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dlaczego warto w swojej firmie wręczać upominki świąteczne dla pracowników?

28-09-2021, 13:07

Okres przedświąteczny to szczególny czas w roku. W lekkim pośpiechu, nie mogąc się już doczekać gwiazdki, rozglądamy się za podarunkami dla rodziny i snujemy plany na świąteczne obiady lub wyjazdy. To także wyjątkowy czas w naszych firmach – końcówka roku zbiega się z podsumowaniami, końcowymi raportami, wysuwaniem wniosków i pierwszych planów na nowy rok.

To dobry moment na to, by w relacjach biznesowych również wprowadzić nieco luźniejszą i bardziej rodzinną atmosferę. W wielu firmach organizuje się symboliczne kolacje wigilijne. Coraz bardziej popularne są także prezenty świąteczne dla pracowników. Zastanawiasz się nad zapoczątkowaniem takiej tradycji u siebie? Oto dlaczego to dobry pomysł!

Dlaczego dawanie jest fajne (i skuteczne)?

Obdarowywanie się upominkami kojarzymy przede wszystkim z rodziną i naszymi bliskimi. Jest to gest dający nam wyjątkowe poczucie bycia dostrzeżonym, zadbanym i kochanym. Prezenty, bez względu na ich wartość materialną, kojarzą się nam z czymś ciepłym i pozytywnym. Nawet drobnostka, a często zwłaszcza drobnostka, potrafi poprawić nam humor w najbardziej pochmurny dzień. Upominki w biznesie przynoszą podobne efekty. Jednak budując dobrą atmosferę i sprawiając przyjemność, zyskujesz coś w zamian. Pozytywny wizerunek, wzmocnienie wzajemnych relacji, większe prawdopodobieństwo bycia zapamiętanym. Przenosząc na grunt biznesowy zachowania rodzinne tworzysz środowisko, w którym Twój pracownik będzie się czuł dobrze. Oczywiście, nie jest to jedyna zmienna, która o tym decyduje. Wręczane pracownikom zestawy świąteczne są jednak nieocenione, gdy chodzi o kreowanie przyjaznego wizerunku.

Dlaczego warto w swojej firmie wręczać upominki świąteczne dla pracowników?

Buduj świadomość marki i dobre relacje

Kiedy w okresie przedświątecznym decydujesz się na paczki świąteczne dla pracowników, dajesz jasny sygnał o tym, że doceniasz ich wysiłek włożony w budowanie pozycji firmy przez cały rok. Moment wręczania upominków świątecznych wiąże się zazwyczaj z miłą wymianą zdań, symbolicznymi życzeniami, czasem wigilijną kolacją lub poczęstunkiem. To wszystko nie tylko wprawia w miły nastrój, ale pomaga budować pozytywny i świadomy wizerunek firmy. Pokazujesz, że dbasz o wzajemne relacje, że liczą się nie tylko liczby, ale przede wszystkim człowiek. To ma proste i szybkie przełożenie na działanie Twojego biznesu. Pracownik, który co roku dostaje pyszny, słodki i ładnie zapakowany upominek świąteczny wie, że jego starania są doceniane i widziane. Relacje z pracownikami są szczególnie istotnym obszarem, o którym nie możemy zapominać.

Gdzie znaleźć najlepsze prezenty świąteczne?

Paczki prezentowe dla pracowników to także dobry sposób na to, by szybciej i łatwiej identyfikowali się z Twoją firmą. Wybierając gotowe zestawy świąteczne dla pracowników w serwisie Paczuchy.pl, w kilka chwil kupujesz doskonale skomponowane upominki, które zachwycą każdą osobę w Twojej firmie. Słodkie, pyszne i elegancko zapakowane paczki świąteczne dla pracowników są świetnym sposobem na okazanie im swojej wdzięczności, a dzięki ofercie Paczuchy.pl zamówisz je bardzo łatwo, bez problemu dopasowując ich rodzaj, wielkość i zawartość do swoich planów. Pracownik, który czuje więź ze swoją firmą, osiąga lepsze wyniki i jest mniej skłonny do zmiany pracy. Prezenty świąteczne mają zatem magiczną świąteczną moc – dając, zyskujesz.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima

Tematy pokrewne:  

tag prezentytag nowptag nols