Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dlaczego najem biura opłaca się bardziej niż zakup?

07-10-2021, 17:00

Na początku prowadzenia działalności przedsiębiorcy stają przed wyborem miejsca, w którym będą pracować i przyjmować klientów. Mogą zdecydować się na lokal użytkowy na wynajem lub na zakup własnej nieruchomości. Wynajęcie nieruchomości generuje co miesiąc spore koszty, jednak kupno lokalu często jest nieosiągalnym wydatkiem. Przedsiębiorcy nie muszą się jednak tym martwić. Najem biura opłaca się bardziej niż jego kupno.

Biuro w doskonałej lokalizacji 

Biura w centrum miasta i w innych prestiżowych lokalizacjach rzadko są wystawiane na sprzedaż. Jeśli chce się prowadzić działalność w pobliżu głównych ulic i miejsc tłumnie odwiedzanych przez mieszkańców, powinno się szukać biura na wynajem. 

Biura do wynajęcia warto szukać już na etapie planowania otwarcia działalności, by zarejestrować ją na adres, pod którym faktycznie będzie się pracować. Ważne jest również szybkie sporządzenie umowy najmu. Dzięki temu uniknie się długiego oczekiwania na uzyskanie wpisów do rejestrów (w szczególności do rejestru VAT). 

Wynajęcie biura opłaca się również w sytuacji, gdy szuka się tańszego lokalu za miastem lub na jego obrzeżach. Taka lokalizacja jest tańsza, jednak z czasem firma może przenieść się w prestiżowe okolice. Jeśli przedsiębiorstwo działa w branży produkcyjnej, na obrzeżach dodatkowo znajdzie się hale produkcyjne i magazynowe na wynajem.

Zapoznaj się z ofertą https://www.ipdevelopment.pl/hale-przemyslowe-wynajem/

Dlaczego najem biura opłaca się bardziej niż zakup?

Niskie koszty przygotowania biura

Nowoczesne biura na wynajem są przygotowane w taki sposób, by przedsiębiorcy mogli jak najszybciej rozpocząć działalność. Dotyczy to w szczególności większych biurowców, w których firmy mogą wynajmować poszczególne piętra lub pokoje. Do takich budynków wystarczy wstawić meble i sprzęt komputerowy, a rozpoczęcie pracy będzie od razu możliwe. Firma nie musi ponosić wysokich kosztów aranżacji i dostosowania pomieszczeń do pracy biurowej, dzięki czemu oszczędza na stracie działalności.

W biurowcach z dostępną powierzchnią open space firmy mogą dodatkowo wydzielać gabinety i różne pomieszczenia według własnych potrzeb. Do tego celu mogą wykorzystać np. szklane ściany, łatwe do zamontowania bez tworzenia trwałych konstrukcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można podzielić przestrzeń dokładnie tak, jak wymaga tego charakter prowadzonej działalności. 

Biura z recepcją i ochroną

Budynki przeznaczone do tworzenia biur posiadają własne recepcje i punkty dla ochrony. Dzięki temu firmy, które w nich działają, mogą być pewne, że na teren biurowca nie wejdą niepowołane osoby. Recepcjoniści dbają o to, by do biur zgłaszali się jedynie umówieni klienci, a ochrona na bieżąco monitoruje, co dzieje się w budynku. Dodatkowo pracownicy ochrony uruchamiają windy i dbają o dostępność parkingu dla osób, które są zatrudnione w firmach zlokalizowanych na terenie nieruchomości. 

Oferty biur na wynajem czekają na https://www.ipdevelopment.pl/biura-w-swiebodzicach/

Ochrona i recepcja sprawiają, że rośnie prestiż firm wynajmujących biura w budynku. Profesjonalny wizerunek jest ważny w szczególności w przypadku kancelarii notarialnych, doradców finansowych i podatkowych, a także innych przedsiębiorstw, które świadczą usługi dla klientów biznesowych.

Biura w pobliżu hal magazynowych

Działalność skupiająca się na produkcji, logistyce i pokrewnych gałęziach przemysłu może być prowadzona w wielu lokalizacjach na terenie miasta. Najlepiej sprawdzają się jednak miejsca z dobrym dojazdem dla samochodów ciężarowych, z dala od korków w centrum i z halami przystosowanymi do załadunku i rozładunku. Takie warunki spełniają między innymi hale magazynowe z dostępną powierzchnią biurową. Budowa własnego magazynu oraz biur jest kosztowna i czasochłonna. Wynajem powierzchni tego typu jest prostym rozwiązaniem, by jak najszybciej rozwinąć biznes.

Cena najmu biura

Nowe firmy na rynku najbardziej obawiają się wysokich kosztów związanych z najmem biura. Biurowce udostępniają powierzchnię w różnych cenach oraz negocjują koszty wynajmu z klientami, w szczególności gdy przedsiębiorcy decydują się na umowy długoterminowe. Umowa na kilka lat może być tańsza miesięcznie nawet o 20-30% od umów podpisanych na okres 1 roku. 

Sprawdź ceny najmu biur na https://www.ipdevelopment.pl

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wysokość rachunków za media i innych opłat związanych z użytkowaniem biura. W cenę najmu zwykle wliczony jest tylko czynsz, natomiast rachunki za wodę, prąd lub Internet reguluje się samodzielnie. Dotyczy to również opłat za miejsca parkingowe, czy też za korzystanie z usług firmy sprzątającej i ochroniarskiej.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag wynajem biuratag nolstag nlinko