Dlaczego mój telefon się nie ładuje?

17-06-2019, 18:07

Telefon to w obecnych czasach najważniejsze narzędzie komunikacji, rozrywki i źródło informacji. Nic więc dziwnego, że większość z nas praktycznie nie rozstaje się ze swoim urządzeniem. Sprawia to, że poziom baterii w telefonie dość szybko maleje. O ile udaje nam się telefon sprawnie naładować - nie jest to problemem. Czasem jednak zdarza się tak, że telefon się nie ładuje. Dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób możemy temu zaradzić?

telefon

Etui, które przeszkadza

Pierwszym, prozaicznym powodem, przez który telefon się nie ładuje, może być ozdobna obudowa lub case, który nosisz na swoim urządzeniu. Zdarza się bowiem, że brzegi tych dekoracyjnych etui są na tyle grube, że wtyczka nie dosięga do styków znajdujących się w gnieździe USB. Spróbuj więc ładować telefon bez obudowy czy etui. Jeśli to nie pomoże - trzeba szukać innych przyczyn.

Uszkodzenie kabla ładowarki

Czasem telefon się nie ładuje, ponieważ kabel naszej ładowarki jest uszkodzony. Złe przechowywanie ładowarki, ciągnięcie za kabel lub wtyczkę - wszystko to może sprawić, że delikatny rdzeń przewodu może ulec przerwaniu (nawet jeśli izolacja z zewnątrz jest cała i nieprzerwana). Do uszkodzeń kabla dochodzi najczęściej wówczas, gdy zginamy go pod kątem prostym lub intensywnie ciągniemy. Dlatego też poszukiwania przyczyn nie ładującego się telefonu warto zacząć od kabla.

Sprawdź wtyczkę USB

Kolejnym częstym uszkodzeniem, które sprawia, że ładowarka nie ładuje naszego telefonu, jest zgięcie wtyczki USB. Powstaje ono najczęściej w sytuacji, w której korzystamy z ładującego się telefonu. Jeśli wtyczka się rozegnie, nie będzie w stanie utrzymać się w gnieździe telefonu, co powoduje przerywanie procesu ładowania lub całkowicie go uniemożliwia.

Używanie nieoryginalnej ładowarki

Obecnie w większości telefonów do ładowania akumulatorów służy nam gniazdo micro USB. Sprawia to, że teoretycznie możemy skorzystać z każdej ładowarki aby naładować swój telefon. Robimy to bardzo często. Nie tylko pożyczamy ładowarki rodziny czy znajomych, ale również kupujemy tańsze zamienniki w momencie, w którym oryginalna ładowarka ulega awarii. To poważny błąd, który może mieć o wiele poważniejsze konsekwencje, niż tylko fakt, że telefon się nie ładuje.

Niedopasowana ładowarka, której moc jest zbyt duża, może przyczynić się do nagrzewania telefonu, a nawet wybuchu baterii, co praktycznie zawsze oznacza poważne uszkodzenia urządzenia i kosztowną naprawę. 

Uszkodzone gniazdo ładowania

Jeśli ładowarka jest cała i bez problemu ładuje inne urządzenia, może oznaczać to, że uszkodzeniu uległo gniazdo USB w twoim telefonie. Problem ten poznać można po tym, że delikatne ruchy ładowarką w gnieździe powodują chwilowe przekazywanie energii. W takiej sytuacji nie warto działać na własną rękę, a udać się do serwisu. Problemów z gniazdem USB może być bowiem naprawdę sporo - zaśniedziałe styki, złamana plastikowa obudowa czy oderwanie od płyty głównej to tylko niektóre z możliwości.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: