Dlaczego marketing medyczny jest potrzebny?

02-11-2020, 11:50

Każdy lekarz i dentysta, który chce zareklamować swoje usługi doskonale wie, że nie jest to niestety takie proste. Dlaczego? Ponieważ prawo jasno określa, że marketing medyczny jest zakazany i nie powinno się podawać żadnych informacji poza tymi najbardziej istotnymi – chodzi tutaj oczywiście o dane kontaktowe i informacje dotyczące wykształcenia specjalisty.

Z tego powodu na początku kariery dużo osób rezygnuje z reklamowania się w jakikolwiek sposób. Jest to błędne podejście, ponieważ marketing nie jest tutaj całkowicie zakazany i można w dalszym ciągu wyróżnić się na tle konkurencji. Dzięki temu zyskamy więcej pacjentów i zaczniemy się rozwijać - a przecież o to w tym wszystkim chodzi. Marketing medyczny jest możliwy - trzeba się tylko dobrze przygotować. 

Co można, a czego nie?  

Jako przykładu użyjmy tutaj strony internetowej, ponieważ to w ten sposób reklamuje się największa ilość specjalistów. Możemy na pewno w jasny i klarowny sposób poinformować pacjenta czym się zajmujemy - określić przygotowanie do tego zadania i odbyte kursy. Jeżeli mamy się czym pochwalić to jest to już reklama sama w sobie – warto więc zadbać o to, abyśmy faktycznie mieli na koncie kilka dyplomów i certyfikatów. 

Z całą pewnością podajemy informacje dotyczące godzin otwarcia gabinetu i sposobu zapisywania się na wizyty - jeżeli o tym zapomnimy to możemy zapomnieć także o jakichkolwiek pacjentach. Weźmy pod uwagę to, że umawianiu się do specjalisty często towarzyszą nerwy związane z urazem bądź chorobą - skomplikowany proces zapisu na pewno nie czyni tego przyjemniejszym. 

Nie starajmy się przytłoczyć pacjenta informacjami, ponieważ w taki sposób łatwo kogoś zniechęcić. Nie oczekuje on od nas umiejętności pisarskich, a profesjonalnej opieki medycznej, więc wystarczą mu podstawowe dane – przekazane w ładny sposób.  

Warto być lepszym od konkurencji 

Obecnie na rynku każdy lekarz i dentysta muszą być przygotowani do walki z konkurencją - takie są realia i sytuacja ta może jeszcze bardziej się pogarszać. Dlatego też warto sobie pomóc właśnie poprzez marketing medyczny. Brak własnej strony internetowej lub tablic ogłoszeniowych na zewnątrz budynku sprawia, że od razu stawiamy się na przegranej pozycji - szczególnie na początku naszej działalności. 

Zanim zaczniemy tworzyć własną stronę lub powierzymy to wybranej firmie – zorientujmy się w jaki sposób reklamują się inne gabinety w naszym mieście. Warto użyć tą wiedzę po to, aby zrobić coś inaczej i się wyróżnić. 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag marketing medyczny
To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: