Dlaczego kursy programowania, a nie studia programistyczne?

20-10-2021, 15:20

Kursy programowania to najlepszy wybór dla osób, które z różnych względów, chcą zmienić zawód. To także idealna opcja dla tych, którzy od zawsze chcieli być programistami.

Kwestia wyboru właściwej ścieżki zawodowej spędza sen z powiek wielu ludziom, w różnym wieku. Każda osoba ma swoje własne, osobiste cele i wartości, jakie chciałaby w życiu realizować. Pomijając jednak skrajnych idealistów, którzy gotowi są rozwijać swoje pasje, pomimo braku środków do życia, większość z nas ma podobne potrzeby: jedzenie i dach nad głową, od czasu do czasu jakieś wakacje, poczucie bezpieczeństwa.

Kursy programowania sdacademy.pl to sposób na dość szybkie osiągnięcie w miarę obiecującego statusu życiowego. Zawód programisty, czy testera oprogramowania to dziś jedna z najlepiej opłacanych i najstabilniejszych ścieżek kariery.

Na kursy programowania zapisują się m.in. osoby, które:

Dlaczego kursy programowania, a nie studia programistyczne?

– skończyły studia o profilu humanistycznym, podążając za swoją pasją. Nie bardzo jednak mają pomysł na to, co dalej. A konkretniej: jak się utrzymać i z czego żyć?

 – skończyły studia techniczne, które nie do końca ich interesują. Mają ścisły umysł i kursy programowania czy inne kursy IT to dla nich naturalny wybór na zmianę branży. 

– osoby, które interesują się programowaniem, ale nie wiedzą, czy warto iść na studia programistyczne. Kurs programowania trwa krócej i można na nim przetestować swoje zainteresowanie tą tematyką oraz chęci do nauki. 

– osoby, które chcą się szybko usamodzielnić.

– osoby, które chcą wyszlifować swoją znajomość różnych języków programowania czy programów. 

– osoby, które chciałyby iść na studia programistyczne, ale ich zwyczajnie nie stać. 

– osoby, które znajdują się w niekorzystnej sytuacji ogólnej i chcą nadać swemu życiu zawodowemu zupełnie nowy bieg. 

– osobną kategorią są osoby, które kończąc gimnazjum, czy szkołę średnią dobrze wiedzą, że chcą być programistami lub testerami oprogramowania. Kręci je praktyka, nowe technologie, innowacje i rozwój programistyczny. Kursy programowania to chyba najlepszy sposób na poznanie nowinek i praktycznych zastosowań wiedzy IT. 

Kto zatem wybiera się na studia programistyczne?

Przede wszystkim są to osoby, które chcą poznać teorię programowania, rozejrzeć się chwilę w tej tematyce i mają na to czas oraz fundusze. To także osoby, które kusi studenckie życie i mają pięć lat, aby się nim cieszyć. 

Wśród chętnych aplikujących na studia można znaleźć także  pasjonatów tej dziedziny, którzy chcą poznać tajniki programowania przydatne dla ich własnych celówSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.