Dlaczego dieta pudełkowa?

04-06-2019, 15:13

Catering dietetyczny robi aktualnie furorę wśród kobiet, którym zależy na pięknej sylwetce i zdrowym organizmie. To cenna alternatywa zarówno dla przygotowywania posiłków w domu, jak i jedzenia na mieście. Na to pierwsze często brakuje czasu, to drugie z kolei równie często nie do końca jest zdrowe i sprawdzone. Dieta pudełkowa także wymaga jednak pewnych poświęceń. Aby mogła zadziałać, trzeba trzymać się kilku podstawowych zasad.

  1. Plusy cateringu dietetycznego
  2. Jak wybierać?
  3. Reguły diety

Plusy cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa jest przede wszystkim wygodna. Potwierdzi to każdy, kto choć raz przez jakiś okres czasu próbował gotować w domu dobrze zbilansowane i zdrowe posiłki na cały dzień. Catering dietetyczny zwalnia z myślenia o zakupach. Dieta z dostawą to także konkretne ilości zaoszczędzonego czasu, który trzeba byłoby spędzić w kuchni. Nie ma także marnowania jedzenia, o którym teraz tyle się mówi. Dieta pudełkowa to także ochrona przed jedzeniem na mieście, a to jest bardzo ryzykowne. Po pierwsze kuszą restauracje, które oferują posiłki z dietą mające niewiele wspólnego. Po drugie, kontrola przyjmowanych kalorii przy stołowaniu się w restauracjach jest znacznie trudniejsza. To, że je się tyle samo posiłków codziennie, nie oznacza przecież, że przyjmuje się dokładnie tyle samo kalorii. A te, jak wiadomo, w diecie mają kluczowe znaczenie.

Jak wybierać?

Dieta pudełkowa powinna być przede wszystkim przygotowywana najbliżej klienta, jak się tylko da. Zamiast więc korzystać z ogólnokrajowych sieci cateringów dietetycznych, lepiej postawić na lokalne propozycje. Na przykład Gdańsk, Gdynia, Sopot mają do dyspozycji dietę Fit King. Lokalne cateringi dają większą gwarancję, że wszystko jest świeże, niedawno przygotowane, a w samochodzie przewożącym diety posiłki nie spędziły całej nocy. Drugą ogromnie ważną sprawą jest wybór typu diety. Przeglądając https://fitking.pl/gdansk/ łatwo zauważyć, że do dyspozycji klientów są opcje: tradycyjna, bez glutenu, bez laktozy, wegetariańska oraz wegetariańska z rybą. Przed wyborem typu diety pudełkowej warto zastanowić się, czy są takie składniki pokarmowe, które dobrze byłoby wykluczyć. Jeśli po kawie z mlekiem lub owsiance na tradycyjnym mleku jest nam niedobrze, może lepiej postawić na opcję bez laktozy. Jeśli po zjedzeniu pieczywa, odczuwamy różnego rodzaju dyskomfort, może warto spróbować diety gluten free. Nie chodzi tutaj o ślepe podążanie za żywieniową modą, a o dostosowanie diety do rzeczywistych potrzeb. W końcu ostatnie, ale chyba najważniejsze: kaloryczność. Przed rozpoczęciem diety, warto skorzystać z pomocy dietetyka lub specjalnych kalkulatorów diety, które pozwolą ustalić realne zapotrzebowanie kaloryczne. Niezależnie od tego, czy dieta ma służyć utrzymaniu obecnej wagi, czy też ma być redukcyjna, warto wiedzieć dokładnie, ile tych kalorii potrzebuje organizm. Ogromnym błędem jest wybieranie kaloryczności bez takiej konkretnej wiedzy. W takim przypadku można organizmowi dostarczyć za dużo albo - co jeszcze gorsze - za mało kalorii.

catering dietetyczny

Reguły diety

Sama dieta nie wystarczy. W przypadku diety pudełkowej ta stara prawda się nie zmienia. Warto pamiętać, że posiłki trzeba jeść regularnie, co 3-4 godziny, przy czym ostatni nie później niż 2 godziny przed snem. Śniadanie powinno się jeść do 30 minut od przebudzenia. Równie ważne jak regularność jest odpowiednie nawodnienie organizmu. W ciągu dnia należy pić od 2-2,5 litra wody. Najlepiej zrezygnować z napojów gazowanych, słodzonych. Zwykła woda mineralna jest niezaprzeczalnie najlepszym wyborem. Jeśli do tego wszystkiego dołączyć regularne ćwiczenia, sukces właściwie gwarantowany.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag catering dietetyczny
To warto przeczytaćfot. Polyfot. KasperskyRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: