Digitalizacja w służbie zdrowia i kieszeni

06-07-2018, 17:32

Polska spółka opracowuje platformę do wymiany danych na temat zdrowia, która pozwoli na rozwój badań naukowych w obszarze medycyny, a także stworzenie nowego systemu opieki zdrowotnej. Działania prowadzone są we współpracy z amerykańskim startupem. Rozwiązanie ma zredukować koszt opieki zdrowotnej do zaledwie kilku euro, dolarów czy złotych miesięcznie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Podobne rozwiązania digitalizacji – cyfrowe modele do badań i analiz - stosuje się już w przemyśle. Nie trzeba budować prototypu silnika i przeprowadzać fizycznych testów, żeby sprawdzić, jak będą zużywać się poszczególne części urządzenia. W erze tzw. „cyfrowych bliźniaków” (ang. Digital twins) dane dostarczają informacji o strukturze produktu, materiałach czy oddziaływaniu na nie czynników zewnętrznych lub sposobu użycia, a także eksploatacji przedmiotu, co umożliwia przeprowadzenie symulacji danych elementów.

Polska spółka pracuje zaś nad stworzeniem platformy dla medycznych modeli cyfrowych, gromadzących dane indywidualnych osób i oferujących bezpieczne zasady ich wymiany. Naukowcy będą składali zapytania o potrzebę przebadania konkretnego obszaru, zaś dostawcą informacji będzie mógł zostać każdy. Wystarczy, że wybierzemy projekt naukowy, który chcemy wesprzeć i zintegrujemy się z platformą poprzez chociażby smartfon, smartwatch czy inteligentną opaskę. Za naszą zgodą i przez wybrany okres system będzie rejestrował pracę naszego organizmu (bicie serca, liczbę wykonanych kroków, jakość snu, poziom glukozy itp.), a za przekazanie swoich danych na rzecz nauki otrzymamy wynagrodzenie.

Chociaż prace trwają, już dziś możemy mówić o przykładowych korzyściach, jakie w długofalowej perspektywie platforma przyniesie dla człowieka: możliwe będzie np. przewidzenie ataku astmy podczas wyjazdu do określonego regionu (a tym samym podjęcie działań prewencyjnych), wykrycie wady serca, przewidzenie sytuacji stresogennych albo spadku poziomu cukru czy innych substancji, a w następstwie redukcja kosztu opieki zdrowotnej do zaledwie kilku euro, dolarów czy złotych miesięcznie.

Projekt realizowany jest w formule Initial Coin Offering (ICO). To nowoczesna metoda crowdfundingu, w której startupy zbierają kapitał za pomocą kryptowalut!

Źródło: Transition Technologies PSCSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.