Dialog: Więcej klientów, niższe przychody

14-11-2011, 10:51

Mimo że liczba klientów wzrasta, maleją osiągane przez Dialog przychody. Operator cieszy się jednak z faktu, że rośnie zainteresowanie jej najnowszymi usługami - telewizją cyfrową oraz telefonią komórkową.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Grupa Kapitałowa Dialog S.A. opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2011 roku. W przeciwieństwie do swego większego konkurenta - Netii - liczby nie przedstawiają się tak dobrze. Przychody w tym okresie wyniosły 127,3 mln złotych wobec 134,1 mln złotych rok wcześniej. Wynik skumulowany za dziewięć miesięcy to 384,0 mln złotych, czyli o 2,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Czytaj także: Dialog sprzedany

Powodem spadku przychodów były przede wszystkim niższe wpływy z tytułu usług świadczonych na rzecz klientów innych operatorów (WLR, BSA oraz prefiks 1011).

Podobnie negatywne tendencje zaobserwowano w przypadku zysku netto. W trzecim kwartale br. wyniósł on 7,8 mln złotych, podczas gdy rok wcześniej była to kwota o 1,9 mln złotych wyższa. Także porównanie dziewięciu miesięcy nie wypada korzystnie - 28,0 mln złotych w ciągu trzech kwartałów roku 2011 wobec 31,5 mln złotych w roku poprzednim.

Arkadiusz Miszuk, prezes zarządu Telefonii Dialog, podkreśla jednak, że realizowany plan przynosi pożądane efekty. 84 proc. klientów ma podpisane umowy lojalnościowe, 55 proc. korzysta z więcej niż jednej usługi. Było to możliwe nie tylko w wyniku działań podejmowanych w zakresie obsługi klienta, ale także poprzez rozbudowę infrastruktury i wdrażanie nowych usług. Dialog chwali się, że z IPTV (telewizji cyfrowej oferowanej w ramach pakietu DIALOGmedia z telefonem stacjonarnym i dostępem do internetu) na koniec września 2011 roku korzystały 43 tys. osób, a z telefonii komórkowe Diallo - 45 tys.

Czytaj także: Dialog: internet dla studentów

Dialog zgodnie z harmonogramem realizuje dofinansowywany z funduszy unijnych projekt wdrożenia innowacyjnych usług w oparciu o pasywną sieć optyczną (PON), tzw. „światłowód do domu”, którym docelowo do 2012 r. objęte będzie ok. 84 tysięcy mieszkań m.in. we Wrocławiu, Legnicy, Zielonej Górze i Łodzi.


Następny artykuł » zamknij

Duqu nowym Stuxnetem?


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag wyniki finansowetag Telefonia Dialogtag Dialog
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.