Dell dołączyła do programu SUSE Appliance. Umożliwi to firmie dostarczanie aplikacji w postaci gotowych do wdrożenia wirtualnych bądź sprzętowych urządzeń zbudowanych w oparciu o system SUSE Linux Enterprise.
reklama
Wykorzystując program SUSE Appliance od Novella, Dell zyskuje możliwość dostarczania gotowych do uruchomienia wirtualnych maszyn, które pozwalają obniżyć koszty i radykalnie uprościć proces wdrażania aplikacji przez klientów.
- Współpraca z Novellem pozwala nam poszerzyć i wzmocnić naszą ofertę produktów linuksowych – mówi Sally Stevens, wiceprezes ds. marketingu platform w firmie Dell. - Tworząc wirtualne maszyny oparte na SUSE Linux Enterprise, dajemy klientom elastyczny i ekonomiczny sposób wdrażania aplikacji dla środowisk fizycznych, wirtualnych i środowisk typu cloud.
Zgodnie z warunkami umowy Dell wykorzystywać będzie opracowane przez Novella narzędzia do tworzenia urządzeń programowych i zarządzania cyklem ich eksploatacji, umożliwiające tworzenie objętych pełnym wsparciem rozwiązań wirtualnych i sprzętowych, a także dystrybucję aktualizacji i łat dla aplikacji i systemów operacyjnych.
Wirtualne urządzenie programowe to fabrycznie skonfigurowany i gotowy do uruchomienia pakiet, obejmujący system operacyjny, oprogramowanie warstwy pośredniej i aplikację. Analitycy IDC przewidują, że w roku 2011 wartość rynku wirtualnych urządzeń programowych przekroczy 1 mld USD i do roku 2014 osiągnie 3,7 mld USD.
Program SUSE Appliance cieszy się dobrym wsparciem ze strony dostawców oprogramowania i rozwiązań technicznych. Obejmuje on SUSE Studio, narzędzie do tworzenia wirtualnych urządzeń programowych, mające 103 tysiące zarejestrowanych użytkowników, którzy do tej pory stworzyli 651 tysięcy wirtualnych urządzeń programowych.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*