Debiutuje polska chmura Storino

14-06-2011, 22:45

W poniedziałek na rynku zadebiutowała usługa Storino, która została stworzona przez polskich programistów. Projekt ma być odpowiedzią na rosnące zainteresowanie branży IT technologią cloud computing.

Ideą chmury jest dostępność danych i ich bezpieczne współdzielenie bez względu na miejsce i czas za pośrednictwem internetu. Narzędzie to pozwala na przechowywanie muzyki, zdjęć, filmów, prezentacji, dokumentów itp.

Sonda
Korzystasz z usługi w technologii cloud computing?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Storino umożliwia przesyłanie danych, ich synchronizację i archiwizację. Wyróżnia ją możliwość udostępniania tych danych wskazanym przez właściciela osobom – rodzinie, przyjaciołom, znajomym.

Synchronizacja pozwala, aby wszystkie pliki były w tej samej formie dostępne na różnych urządzeniach. Oznacza to, że jakakolwiek zmiana wprowadzona w pliku czy katalogu z jednego urządzenia, automatycznie odnotowywana jest na pozostałych, korzystających z chmury. W ten sposób w chmurze znajduje się zawsze ostatnia, ta najbardziej aktualna, wersja danych.

>> Czytaj też: iCloud już w urzędzie antymonopolowym

Storino chce powalczyć o rynek usług chmurowych
fot. - Storino chce powalczyć o rynek usług chmurowych
Wszystkie dane są przechowywane w Storino w postaci zaszyfrowanej (AES-256), a dostęp do nich ma ich właściciel i wskazane przez niego osoby. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem protokołu SSL.

Na początek Storino udostępnia 1 GB za darmo (płatne pakiety od 4 do 128 GB). Należy wejść na stronę storino.pl i pobrać aplikację. Aktualnie usługa jest kompatybilna z systemem Windows, a już wkrótce dołączy do niego dedykowana aplikacja dla urządzeń firmy Apple (iPhone, iPad, iPod touch) oraz urządzeń z systemem Android.


Następny artykuł » zamknij

Apple przegrywa z Nokią

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy