David Karp to nowy i lepszy Zuckerberg?

Forsal.pl 07-01-2011, 09:03

24-letni David Karp jest wschodzącą gwiazdą na amerykańskim rynku nowych technologii. Założona przez niego miniplatforma blogerska Tumblr. została okrzyknięta najlepszą małą spółką ubiegłego roku.

W znajdowaniu znajomych o wspólnych pasjach jest lepszy niż Facebook – stwierdził kilka dni temu Neil Vidyarthi, wydawca branżowego serwisu SocialTimes.com. „Tumblr. pozwala ci bez wysiłku dzielić się z innymi czymkolwiek” – zachęca serwis na głównej stronie.

W YouTube publikujesz filmy, we Flickr zdjęcia, na Twitterze krótkie wpisy i linki. W Tumblr. możesz robić to wszystko w jednym miejscu. Szybko i prosto – streszcza ideę miniblogowej platformy jej założyciel 24-letni David Karp.

Na razie bez specjalnego wysiłku zdobył 30 mln dol. od funduszu Sequoia Capital, który ma swoje udziały m.in. w Google, Apple, YouTube, PayPal, Zappos czy Yahoo!. Oznacza to wycenę na poziomie 135 mln dol. Niewiele w porównaniu do Facebooka (50 mld dol.) czy Twittera (3,5 mld dol.), ale gwiazda Tumblr. świeci już na tyle mocno, że branżowy serwis ReadWriteWeb uznał go właśnie za najlepszą małą spółkę minionego roku. I wróży mu świetlaną przyszłość.

– Ten rok może być dla Tumblr. punktem przełomowym – uważa Richard MacManus z ReadWriteWeb. Na czołowych stronach zaczyna o nim pisać nawet światowa prasa biznesowa. „Jeden z hitów tego roku w internecie. Ożywi statyczną blogosferę” – podkreślał w grudniu David Gelles w „Financial Times”.

Więcej na ten temat w Forsal.pl: David Karp czyli nowy lepszy Zuckerberg

Michał Fura

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy