Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czym jest alkoholizm - dlaczego odtrucie alkoholowe jest konieczne?

15-06-2021, 10:04

Uzależnienie od alkoholu to bardzo poważna chorobą, niestety najczęściej stale postępującą, której przyczyną jest nadmierne spożywanie napojów procentowych we wszystkich postaciach i przejawach. Alkoholizm jest nie tylko złym nawykiem, ponieważ jeżeli tak by było to walka z nim stałaby się o wiele bardziej skuteczna. Przez wiele lat mnóstwo naukowców walczyło o znalezienie realnych przyczyn rozwoju alkoholizmu, lecz nikt nie był w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi na temat przyczyn, a tym samym leczenia alkoholizmu.

Obecnie specjaliści z całego świata skłaniają się ku temu, że alkoholizm wynika z wielu rozmaitych powodów:

 • dziedziczności,
 • autodestrukcji,
 • dysharmonii psychicznej i wielu innych.

Zgłaszając się na odtrucie alkoholowe w Warszawie do zadań lekarza będzie należało:

 • Nawodnienie organizmu pacjenta,
 • Łagodzenie zaburzeń fizyczno-emocjonalnych,
 • Wspieranie czynności sercowo-naczyniowych.

Zespół odstawienia alkoholowego jest tylko jednym z objawów choroby alkoholowej
i początkiem poważnego uzależnienia. Wszelkie objawy tego zespołu wskazują na gromadzenie się produktów rozpadu alkoholu w organizmie człowieka. Co więcej siła objawów odstawienia jest znacznie wyższa niż w przypadku normalnego kaca.

Wskazania do odtrucia alkoholowego

Podczas picia napojów procentowych, szczególnie długotrwałego i niekontrolowanego, rozwija się zatrucie alkoholowe. Jest to często przyczyna uszkodzenia mięśnia sercowego, nerek, wątroby, komórek mózgowych. Odtrucie alkoholowe przeprowadzane w https://odtruwaniewarszawa.pl/ ma na celu zatrzymanie negatywnego wpływu alkoholu i ich metabolitów na narządy wewnętrzne człowieka, przyczynia się do ich rozpadu i wydalania z organizmu. Procedury odtruwania i leki są przepisywane wyłącznie po kompleksowej diagnozie pacjenta zgłaszającego się na odtrucie. Kompleks terapii odtruwania alkoholików obejmuje też leki wspomagające narządy wewnętrzne.

Leki podawane podczas odtrucia alkoholowego

Aby usunąć etanol oraz jego produkty rozpadu i przede wszystkim powstrzymać efekt odstawienia alkoholu lekarz może zalecić:

 • Absorbenty (wiążą i usuwają toksyny),
 • Kompleksy witaminowo-mineralne (które mają na celu wyrównać deficyt spowodowany nadmiernym spożywaniem napojów wysokoprocentowych). Witaminy B mają skuteczny efekt usuwania alkoholu z organizmu.,
 • Roztwory soli (które normalizują równowagę elektrolitów w organizmie czlowieka),
 • Środki uspokajające (w znaczny sposób poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, co istotne łagodzą także objawy odstawienne),

Korzyści z odtrucia alkoholowego

 • natychmiastowe odtrucie alkoholowe,
 • poprawa kondycji psychicznej i fizycznej pacjenta,
 • brak objawów zespołu odstawiennego i kaca,
 • oczyszczenie z metabolitów alkoholowych,
 • regeneracja i dodanie sił witalnych,
 • pełna stabilizacja,
 • siła na dalsze leczenie alkoholizmu.

Długotrwałe spożywanie napojów wysokoprocentowych powoduje konieczność odtrucia alkoholowego, a następnie wykonania złożonej kuracji odwykowej. Tylko w specjalistycznym ośrodku odwykowym, gdzie jest niezbędna baza medyczna oraz fachowy sprzęt, możliwe jest przeprowadzenie wysokiej, jakości detoksykacji z alkoholu. W takiej placówce opracowany przez specjalistów program odtruwania alkoholowego pomoże usunąć trucizny z organizmu i przywrócić naturalne procesy oczyszczania.

Co warto wiedzieć o odtruciu alkoholowym?

 • zabieg jest bezbolesny,
 • odtrucie alkoholowe zawsze poprzedzone jest obowiązkowym wywiadem medycznym z lekarzem,
 • odtruwanie alkoholowe nie wymaga znieczulania miejscowego ani narkozy,
 • podawane mikro i makroelementy, elektrolity, sole mineralne i witaminy są dobierane indywidualnie pod potrzeby pacjenta,
 • odtrucie alkoholowe trwa nie krócej niż 3 godziny i rzadko zdarza się, że przekracza ono dobę,
 • nad stanem zdrowia pacjenta zawsze czuwa lekarz specjalista.

Profesjonalne odtrucia alkoholowe

Jeżeli jesteś po ciągu alkoholowym lub potrzebujesz odtrucia organizmu bezpiecznie przeprowadzimy cię przez ten trudny etap. Oferujemy Państwu pomoc w przerwaniu ciągu alkoholowego, uporanie się z objawami kaca, powrót do normalnego funkcjonowania bez konieczności spożywania alkoholu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie kliniczne w leczeniu Pacjentów z problemami alkoholowymi. Gwarantujemy profesjonalizm i pełną dyskrecję,
a także umożliwiamy dojazd do Pacjenta.

            Odtruwanie uwalnia od dokuczliwych objawów towarzyszących ciągowi alkoholowemu, a także pomaga przetrwać zespół abstynencyjny.

            Odtrucie poalkoholowe to sposób na wyrwanie się z ciągu alkoholowego i sposób, by przygotować organizm pod dalsze terapie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu lekarzy, Pacjent objęty jest profesjonalną opieką.

            Leczymy objawy „kaca” pojawiające się po wielodniowym spożywaniu alkoholu,
tj.: nudności, wymioty, bezsenność, zaburzenia łaknienia, uczucie niepokoju z towarzyszącym mu kołataniem serca, itp. Specjaliści pomogą zwalczyć objawy zespołu abstynencyjnego związane z: lękiem, niepokojem, bezsennością, rozdrażnieniem, obniżeniem nastroju, bólami mięśni, drżeniem rąk, bólami głowy, brakiem apetytu, biegunką, kołataniem serca, osłabieniem.

Co można zyskać poddając się detoksowi

Odtrucie alkoholowe jest:

 • dobrym sposobem na przetrwanie jednego z najtrudniejszych okresów po odstawieniu alkoholu,
 • doskonałą metodą uwolnienia od uciążliwych objawów towarzyszących ciągowi alkoholowemu,
 • drogą powrotną do normalnego funkcjonowania,
 • nadzieją na początek nowego życia bez alkoholu

Na czym polega odtrucie alkoholowe

Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych płynów infuzyjnych oraz specjalistycznych leków przywracamy Pacjentowi równowagę fizyczną oraz psychiczną. Przed zastosowaniem odtruwania alkoholowego lekarz zawsze przeprowadza precyzyjny wywiad
z Pacjentem, najczęściej dotyczący chorób towarzyszących, mierzone są także jego parametry życiowe: ciśnienie tętnicze, tętno, poziom cukru, a także w razie potrzeby wykonywane jest badanie EKG. Na podstawie dokonanej oceny stanu zdrowia Pacjenta zastosowana jest indywidualnie dobrana dawka leków oraz płynów infuzyjnych. Płyny infuzyjne, czyli potocznie kroplówki,  podawane są przez pielęgniarkę dożylnie.

Redukcja objawów zespołu abstynencyjnego

Każdy człowiek zmagający się z chorobą alkoholową, wie, że ekstremalne odstawienie alkoholu związane jest z doświadczaniem objawów zespołu abstynencyjnego. Wymioty, silne bóle głowy i majaczenia są tylko nielicznymi ze skutków zaprzestania przyjmowania alkoholu przez osoby uzależnione. Odtruwanie alkoholowe redukuje te wszystkie objawy, sprawiając, że znacznie łatwiej jest wytrwać w trzeźwości. Odtruwanie alkoholowe zdecydowanie odbudowuje stan ogólny organizmu i przywraca go do normalnego, zdrowego funkcjonowania

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag Warszawatag odtrucie alkoholowetag nowptag nolstag detox