Czym charakteryzują się profesjonalne strony internetowe?

12-10-2017, 09:46

Strona www jest niejako wizytówką danej firmy, dlatego też tak istotne jest, by była ona nie tylko nowoczesna, ale i funkcjonalna. Współcześnie, w dobie dużej konkurencji, przyjazna dla użytkownika witryna jest niemalże podstawą istnienia przedsiębiorstwa w sieci.

komputer

Fot. fotolia.com, 171441835 | Autor: georgejmclittle

Projektowanie strony www jest dziedziną, która także podlega trendom i w której również obowiązują pewne mody. Obecnie dynamika, animacje oraz multimedialność są jak najbardziej w cenie. Coraz większe możliwości technologiczne, nowoczesne narzędzia oraz znacznie szybciej działające przeglądarki umożliwiają wdrażanie na stronach internetowych zupełnie nowych rozwiązań, umożliwiających ciekawszą prezentację treści. Współcześnie technologia daje możliwość ukazywania jej w sposób dynamiczny oraz multimedialny, co jest przeciwieństwem stron www powstałych jeszcze kilka lat temu.

Animowane tło

Wiele firm, chcąc podążać za najnowocześniejszymi trendami, decyduje się na wdrożenie animowanego tła. Rozwiązanie to sprawia, że klienci spędzają szacunkowo o 2 minuty więcej czasu na tego typu stronach, co jest kwestią bardzo istotną, ponieważ interakcja z marką wydłuża się. Wykorzystywanie motywów wideo jest stosunkowo rzadko spotykane, dlatego też pozwala wyróżnić się firmie, a co za tym idzie – sprawić, że zapadnie ona w pamięć osobom odwiedzającym tego typu stronę.

Interaktywne treści

Drugą istotną kwestią jest wdrożenie interaktywnych treści. Bardzo często zdarza się, że same informacje o produktach nie przyciągają uwagi, a rozwiązanie to daje możliwość ciekawego ich zaprezentowania. Oznacza to, że można je ukazać w formie zdjęć, grafik, niedługich filmików, czy też dynamicznie pojawiającej się treści.

RWD

Podstawą jest również tworzenie stron www w oparciu o responsive web design. Współcześnie, spektrum urządzeń, na których można przeglądać witryny internetowe jest bardzo szerokie i to właśnie między innymi dlatego powstała technologia RWD, która jest projektowaniem jednej wersji strony w taki sposób, by na każdym urządzeniu oraz w każdej rozdzielczości strona prezentowała się dobrze. Szacuje się, że blisko 30% internautów korzysta z sieci wyłącznie za pomocą urządzeń mobilnych, dlatego też tworząc własną stronę warto jest pamiętać o wdrożeniu tej właśnie technologii.

Istnieje jeszcze wiele sposobów, by uczynić stronę www nowoczesną. Jedno jest pewne – przestarzały wygląd witryny oraz brak intuicyjnej nawigacji współcześnie nie powinien mieć racji bytu. W dobie tak dużej konkurencji klienci z pewnością wybiorą firmę, która podąża z duchem czasu i oferuje im nowoczesne i wygodne rozwiązania.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: