Czy warto wypożyczać sprzęt filmowy?

07-05-2021, 07:26

Profesjonalny sprzęt filmowy to bez wątpienia spory koszt. Jeśli niekoniecznie przemawia do nas opcja zakupu kamer, mikrofonów, aparatów czy obiektywów, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu filmowego. Jest kilka argumentów, które przemawiają na korzyść takiego właśnie rozwiązania.

Wynajem sprzętu filmowego – jakie ma plusy?

Dostęp do szerokiej gamy sprzętu – wypożyczalnie sprzętu filmowego zwykle dbają o swój asortyment wzbogacając go regularnie o nowości. Warto skorzystać z oferty wypożyczalni z dłuższym okresem działalności w branży. Zyskujemy wtedy pewność, że oprócz sprawdzonego sprzętu będziemy mogli skorzystać z doradztwa fachowców. Znajdziemy tam interesujący nas wysokiej klasy, sprawdzony sprzęt, który będzie przydatny przy realizacji niejednego projektu. 

Koszt wynajmu sprzętu filmowego jest mniejszy niż koszt zakupu. Nowe modele pojawiają się na rynku z dużą częstotliwością. Oznacza to, że wcześniejsze nie są już tak atrakcyjne i wartościowe. Wynajem to okazja do korzystania z nowości, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. Zdarza się również, że potrzebujemy konkretnego sprzętu do realizacji jednego zlecenia. Wtedy również wynajem będzie dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

wypożyczalnia sprzętu filmowego openmedia warszawa

Warto przetestować sprzęt przed zakupem. Jeśli przemawia do nas ten argument, z pewnością wypożyczalnia sprzętu filmowego jest miejscem, które powinniśmy odwiedzić. Wypożyczenie interesującego nas sprzętu to najlepszy sposób na przekonanie się, czy faktycznie spełnia on nasze oczekiwania. Wystarczy kilka dni, aby przetestować możliwości kamery czy wybranego obiektywu. Jak już nabierzemy pewności, że dany sprzęt jest dokładnie tym czego nam brakuje, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zdecydowali się na jego zakup.

Naprawa czy czyszczenie sprzętu? Wynajem sprzętu to dobra opcja w sytuacji, gdy nasz jest czasowo niedostępny. Przekonać nas może również to, że decydując się na wynajem, obowiązek serwisowania i jego koszt nie leży po naszej stronie. Wypożyczalnia ponosi koszty związane z naprawą w przypadku, gdy sprzęt zepsuje się nie z winy użytkownika.

Sprawdzony sprzęt plus fachowe doradztwo?

OPENMEDIA to wypożyczalnia sprzętu filmowego, audio oraz oświetlenia filmowego w Warszawie  prowadzona przez zespół profesjonalistów, którzy od lat związani są z branżą filmową. Stale poszerzają asortyment sprzętu, a także chętnie doradzają w jego wyborze. Obsługują plany filmowe i telewizyjne w zakresie realizacji dźwięku i oświetlenia. Co więcej, oprócz wynajmu sprzętu filmowego OPENMEDIA oferuje klientom transport sprzętu na plan filmowy.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: