Czy papierosy elektroniczne są zdrowsze niż tradycyjne?

25-06-2021, 11:55

Papierosy elektroniczne zdobywają z roku na rok coraz większą popularność i stają się preferowaną i często polecaną alternatywą dla palenia zwykłych papierosów. Najczęściej wymienianym powodem zakupu własnego e-papierosa są kwestie zdrowotne – wielu entuzjastów e-palenia twierdzi, że ich ogólne zdrowie oraz samopoczucie znacznie poprawiło się po rezygnacji z klasycznego palenia tytoniu. Czy inhalacja papierosem elektronicznym faktycznie jest zdrowszą alternatywą dla tradycyjnie spalanego papierosa?

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że tytoń uwalnia nikotynę poprzez spalanie materii roślinnej, a papierosy elektroniczne poprzez podgrzewanie i waporyzację specjalnego liquidu zawierającego oczyszczoną nikotynę. Proces spalania tytoniu wiąże się z powstawaniem produktów ubocznych w postaci substancji smolistych, które przyczyniają się do pogorszenia kondycji i pojemności płuc palacza. E-papieros z kolei wyposażony jest w specjalne grzałki podgrzewające liquid nikotynowy, lecz nie spalające go. W ten sposób powstaje nie dym, ale aerozol, który jest wolny od wszelkich nieczystości, co umożliwia wdychanie zdrowszej i łagodniejszej dla płuc „chmury”. Drugim ważnym aspektem jest kwestia ekologii – papieros klasyczny po jego wypaleniu generuje szkodliwy dla otoczenia odpad w postaci filtra wykonanego z tworzyw sztucznych. Tak kumulowane śmieci wpływają niekorzystnie na środowisko naturalne ze względu na ich długi czas rozkładu oraz przypadki wyrzucania niedopałków na terenach zielonych i mieszkalnych. E-palenie niweluje ten problem, ponieważ odbywa się ono poprzez przyrząd wielokrotnego użytku w postaci papierosa elektronicznego, który można ponownie napełniać specjalnymi liquidami o przeróżnej mocy i opcji smakowej. Miłośnicy relaksującego puszczania dymka doceniają e-pety, ponieważ oferują możliwość łatwej i praktycznej personalizacji każdej sesji waporyzacyjnej.

Czy papierosy elektroniczne są zdrowsze niż tradycyjne?

Waporyzacja liquidu – czym są premixy?

Akcesoria do e-palenia dostać można obecnie w wielu miejscach i punktach. Jeśli zależy nam jednak na pełnej satysfakcji z produktu oraz szerokiego wyboru liquidów nikotynowych, warto zaufać sklepom, które doskonale rozumieją potrzeby nowoczesnego palacza, dlatego proponują bogaty i różnorodny asortyment. Sprawdzi się on zarówno w przypadku nowicjusza w świecie vape’u, jak i weterana szukającego nowych akcesoriów oraz wariantów smakowo-aromatycznych wśród dostępnych premixów oraz liquidów. Opinie wielu klientów wskazują tutaj jednogłośnie – sklep Liquider Store to dobry wybór dla każdego miłośnika obfitej i czystej w smaku „chmury”. Zwolennicy samodzielnego sporządzania swoich mieszanek nikotynowych do papierosów elektronicznych z szerokiej oferty sklepu najczęściej decydują się na tzw. premixy. Fiolka ze specjalnym płynem smakowym może zostać zmieszana z bazą o różnym stopniu stężenia nikotyny, co pozwala na precyzyjne i wygodne sporządzenie liquidu, którego moc i smak w stu procentach zależy od osobistych preferencji każdego klienta. Jeżeli weźmie się pod uwagę wszystkie powyższe informacje, klasyczny papieros tytoniowy z filtrem wypada zdecydowanie gorzej niż jego elektroniczny konkurent. Korzystanie z e-papierosów jest zatem właściwym krokiem na drodze do bezpieczniejszego, wygodniejszego i czystszego rozkoszowania się nikotyną bez niepotrzebnego ryzyka uszczerbku na zdrowiu oraz zaśmiecania planety. Dodatkowo niezwykle istotnym atutem e-papierosów jest możliwość napełnienia ich liquidem niezawierającym w sobie w ogóle nikotyny. Jest to świetna opcja dla wszystkich e-palaczy, którym zależy wyłącznie na doznaniach smakowych podczas użytkowania swojego elektronicznego papierosa. Brak konieczności używania zapałek lub zapalniczek przy e-paleniu niweluje również jakiekolwiek ryzyko wystąpienia pożaru podczas „puszczania chmury”. Nie można tego niestety powiedzieć o papierosach tradycyjnych, których tlące się niedopałki często powodują wiele niebezpiecznych sytuacji pożarowych.

Przyjemność z palenia bez spalania

Jeśli należysz do osób, które cenią sobie relaks płynący z przerwy przy papierosie, zamiana klasycznego wariantu na elektroniczny z pewnością przyniesie korzyści zauważalne niemal od razu. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez e-papierosy każde „puszczanie chmury” będzie doświadczeniem łagodniejszym dla płuc, kubków smakowych i środowiska. Jeśli zastanawiasz się, czy papieros elektroniczny typu e-pet sprawdzi się także w Twoim przypadku, nietrudno znaleźć sklepy, które oferują solidne produkty w przystępnych cenach. Dzieje się tak z powodu stale rosnącej popularności tej metody inhalacji, dzięki czemu rośnie również jej dostępność. Zestawy startowe dostępne w Liquider Store niejednokrotnie sprawdziły się jako dobry sposób na wejście do świata waporyzacji lub urozmaicenie dotychczasowych doświadczeń smakowych.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag nolstag elektroniczne papierosytag e-pettag e-papieros


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.