Czy papierosy elektroniczne są zdrowsze niż tradycyjne?

25-06-2021, 11:55

Papierosy elektroniczne zdobywają z roku na rok coraz większą popularność i stają się preferowaną i często polecaną alternatywą dla palenia zwykłych papierosów. Najczęściej wymienianym powodem zakupu własnego e-papierosa są kwestie zdrowotne – wielu entuzjastów e-palenia twierdzi, że ich ogólne zdrowie oraz samopoczucie znacznie poprawiło się po rezygnacji z klasycznego palenia tytoniu. Czy inhalacja papierosem elektronicznym faktycznie jest zdrowszą alternatywą dla tradycyjnie spalanego papierosa?

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że tytoń uwalnia nikotynę poprzez spalanie materii roślinnej, a papierosy elektroniczne poprzez podgrzewanie i waporyzację specjalnego liquidu zawierającego oczyszczoną nikotynę. Proces spalania tytoniu wiąże się z powstawaniem produktów ubocznych w postaci substancji smolistych, które przyczyniają się do pogorszenia kondycji i pojemności płuc palacza. E-papieros z kolei wyposażony jest w specjalne grzałki podgrzewające liquid nikotynowy, lecz nie spalające go. W ten sposób powstaje nie dym, ale aerozol, który jest wolny od wszelkich nieczystości, co umożliwia wdychanie zdrowszej i łagodniejszej dla płuc „chmury”. Drugim ważnym aspektem jest kwestia ekologii – papieros klasyczny po jego wypaleniu generuje szkodliwy dla otoczenia odpad w postaci filtra wykonanego z tworzyw sztucznych. Tak kumulowane śmieci wpływają niekorzystnie na środowisko naturalne ze względu na ich długi czas rozkładu oraz przypadki wyrzucania niedopałków na terenach zielonych i mieszkalnych. E-palenie niweluje ten problem, ponieważ odbywa się ono poprzez przyrząd wielokrotnego użytku w postaci papierosa elektronicznego, który można ponownie napełniać specjalnymi liquidami o przeróżnej mocy i opcji smakowej. Miłośnicy relaksującego puszczania dymka doceniają e-pety, ponieważ oferują możliwość łatwej i praktycznej personalizacji każdej sesji waporyzacyjnej.

Czy papierosy elektroniczne są zdrowsze niż tradycyjne?

Waporyzacja liquidu – czym są premixy?

Akcesoria do e-palenia dostać można obecnie w wielu miejscach i punktach. Jeśli zależy nam jednak na pełnej satysfakcji z produktu oraz szerokiego wyboru liquidów nikotynowych, warto zaufać sklepom, które doskonale rozumieją potrzeby nowoczesnego palacza, dlatego proponują bogaty i różnorodny asortyment. Sprawdzi się on zarówno w przypadku nowicjusza w świecie vape’u, jak i weterana szukającego nowych akcesoriów oraz wariantów smakowo-aromatycznych wśród dostępnych premixów oraz liquidów. Opinie wielu klientów wskazują tutaj jednogłośnie – sklep Liquider Store to dobry wybór dla każdego miłośnika obfitej i czystej w smaku „chmury”. Zwolennicy samodzielnego sporządzania swoich mieszanek nikotynowych do papierosów elektronicznych z szerokiej oferty sklepu najczęściej decydują się na tzw. premixy. Fiolka ze specjalnym płynem smakowym może zostać zmieszana z bazą o różnym stopniu stężenia nikotyny, co pozwala na precyzyjne i wygodne sporządzenie liquidu, którego moc i smak w stu procentach zależy od osobistych preferencji każdego klienta. Jeżeli weźmie się pod uwagę wszystkie powyższe informacje, klasyczny papieros tytoniowy z filtrem wypada zdecydowanie gorzej niż jego elektroniczny konkurent. Korzystanie z e-papierosów jest zatem właściwym krokiem na drodze do bezpieczniejszego, wygodniejszego i czystszego rozkoszowania się nikotyną bez niepotrzebnego ryzyka uszczerbku na zdrowiu oraz zaśmiecania planety. Dodatkowo niezwykle istotnym atutem e-papierosów jest możliwość napełnienia ich liquidem niezawierającym w sobie w ogóle nikotyny. Jest to świetna opcja dla wszystkich e-palaczy, którym zależy wyłącznie na doznaniach smakowych podczas użytkowania swojego elektronicznego papierosa. Brak konieczności używania zapałek lub zapalniczek przy e-paleniu niweluje również jakiekolwiek ryzyko wystąpienia pożaru podczas „puszczania chmury”. Nie można tego niestety powiedzieć o papierosach tradycyjnych, których tlące się niedopałki często powodują wiele niebezpiecznych sytuacji pożarowych.

Przyjemność z palenia bez spalania

Jeśli należysz do osób, które cenią sobie relaks płynący z przerwy przy papierosie, zamiana klasycznego wariantu na elektroniczny z pewnością przyniesie korzyści zauważalne niemal od razu. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez e-papierosy każde „puszczanie chmury” będzie doświadczeniem łagodniejszym dla płuc, kubków smakowych i środowiska. Jeśli zastanawiasz się, czy papieros elektroniczny typu e-pet sprawdzi się także w Twoim przypadku, nietrudno znaleźć sklepy, które oferują solidne produkty w przystępnych cenach. Dzieje się tak z powodu stale rosnącej popularności tej metody inhalacji, dzięki czemu rośnie również jej dostępność. Zestawy startowe dostępne w Liquider Store niejednokrotnie sprawdziły się jako dobry sposób na wejście do świata waporyzacji lub urozmaicenie dotychczasowych doświadczeń smakowych.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag elektroniczne papierosytag e-pettag e-papieros

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031