Czy opłaca się automatyzować procesy biznesowe metodą low-code?

27-04-2021, 14:29

Low-code jest metodą dostarczania aplikacji biznesowych, która nie wymaga zaawansowanych umiejętności programistycznych. Do programowania low-code służą specjalnie do tego stworzone platformy, które stają się coraz popularniejsze. Dlaczego? Programowanie od podstaw jest zazwyczaj znacznie bardziej kosztowne i wymaga więcej czasu. Potrzebny jest do tego większy zespół IT lub pomoc firm zewnętrznych. Natomiast do programowania low-code, może zostać przeszkolony niemal każdy, co pozwala na tworzenie i rozwijanie wcześniej utworzonych aplikacji. Low-code ma potencjał zrewolucjonizować rynek rozwiązań programistycznych dla biznesu. Jak najlepiej wykorzystać ten potencjał i jakiemu dostawcy low-code zaufać?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dlaczego low-code staje się tak popularne i jaką ma przewagę nad tradycyjnymi metodami programowania?

Dla zamawiających tworzenie nowych aplikacji od podstaw wiąże się z długim czasem oczekiwania na wykonanie zlecenia oraz ponoszeniem wysokich kosztów.
Dla wykonawców programowanie niektórych aplikacji od podstaw jest również mało efektywne, ze względu na czas, jaki muszą temu poświęcić i brak elastyczności - jakiekolwiek zmiany w zleceniu równają się ze sporym nakładem czasowym, co sprawia, że programowanie od podstaw staje się dla wykonawcy mało opłacalne.
Low-code niweluje ten problem, dając przestrzeń nawet małym firmom IT, aby tworzyć rozwiązania programistyczne znacznie szybciej.

Z przedstawionymi założeniami zgadza się Michał Gałas, CEO firmy e-MSI, która oferuje swoim klientom platformę JobRouter, służącą do programowania low-code in-house. Dodając "Nasi klienci doceniają fakt, że low-code pozwala na wprowadzanie zmian i testowanie procesów bez potrzeby pomocy wysoko wykwalifikowanego zespołu IT lub firmy zewnętrznej."

JobRouter to zaawansowana platforma low-code będąca uniwersalną przestrzenią dla wielu branży, służąca do tworzenia własnych rozwiązań programistycznych, odpowiadających na wiele złożonych potrzeb biznesowych.

Jak długo zajmuje stworzenie aplikacji za pomocą platformy low-code?

Czy opłaca się automatyzować procesy biznesowe metodą low-code?

Czas wykonania jest zależny od tego, jak bardzo złożona będzie aplikacja. Jednak, zazwyczaj jest to 1/10 czasu, który zajęłoby programowanie takiego rozwiązania od podstaw.

Jak to wygląda w praktyce?

JobRouter przedstawia kroki procesów w postaci graficznych schematów blokowych. Procesy tworzy się, wybierając poszczególne kroki procesu w menu i wykorzystując funkcję “przeciągnij i upuść”, która pozwala na umieszczanie poszczególnych kroków w dowolnej kolejności na tworzonym schemacie. Formularze i zasady biznesowe mogą być dodawane i edytowanie bezpośrednio z poziomu schematu blokowego. Sekwencje kroków w procesie ustala się za pomocą strzałek na schemacie.
Wykorzystanie grafik w tworzeniu procesów sprawia, że low-code w systemie JobRouter jest intuicyjne i proste.

Tworzenie formularzy

Formularze w JobRouter są interfejsem pomiędzy systemem a użytkownikiem. Funkcjonują jako medium przekazywania danych. Przy czym ich projektowanie jest banalnie proste.

Integracje

Dzisiaj organizacje posiadają wiele systemów, a skuteczne wdrożenie kolejnego wymaga zintegrowania z istniejącymi. W platformach low-code tworząca proces za pomocą wielu wbudowanych gotowych narzędzi i konnectorów de facto wyklikuje integrację z systemami ERP czy CRM.

Ustalanie reguł biznesowych

Reguły biznesowe w JobRouter sprawiają, że pewne działania użytkownika automatycznie wywołują dane działanie w procesie. Na przykład, zmiany wartości w bazie danych, przekierowanie procesu do kolejnego etapu, kopiowanie, usuwanie i przesyłanie plików.

Low-code w JobRouter pozwala na tworzenie dowolnej ilości formularzy i zasad biznesowych w sekwencji procesu. Dzięki czemu, użytkownik może budować zarówno proste, jak i bardzo złożone procesy.
Jakkolwiek, dobry system low-code oferuje zarówno wspomnianą elastyczność w tworzeniu formularzy i reguł, jak i również gotowe szablony, dzięki którym tworzenie procesów jest jeszcze szybsze.

Ważnym elementem jest symulator procesów pozwalający na testowanie stworzonych modeli. Z symulatora zaleca się korzystać już na wczesnym etapie tworzenia procesu, dzięki czemu można przechodzić przez proces krok po kroku. W ten sposób mamy kontrolę nad wszystkimi krokami i możemy wprowadzać do nich zmiany w czasie rzeczywistym. Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.