Czy można wykonać test CRP w domu? Teraz już tak!

20-07-2017, 16:16

Wiadomo, że wskaźnik CRP pomaga w rozpoznaniu podłoża infekcji - czyli patogenu, który wywołuje chorobę. Jest to niezwykle ważne, ponieważ odpowiedź na pytanie ‘wirus czy bakteria?’ jest kluczowa przy podjęciu decyzji o antybiotykoterapii.

Ma to na celu uniknięcie sytuacji, kiedy pacjent - szczególnie dziecko jest leczone antybiotykiem, który nie dość że nie pomoże to jeszcze szkodzi.

Dlaczego?

Ponieważ antybiotyki to substancje zwalczające jedynie choroby wywołane przez bakterie. Infekcje bakteryjne powodują, że organizm wytwarza białko CRP w bardzo dużej ilości, natomiast choroby wirusowe rzadko są związane z podwyższeniem CRP. Ten fakt pozwala na odróżnienie chorób wywołanych przez wirusy od infekcji bakteryjnych.

 

Badanie na CRP lekarz może wykonać podczas wizyty w gabinecie

Znane na całym świecie szybkie testy diagnostyczne, od dekad są wykorzystywane na szeroką skale w medycynie. Szczególnie test CRP, który w krajach zachodnich i skandynawskich pozwolił zredukować  liczbę przepisywanych antybiotyków.

CRP test jest to szybkie badanie, które od wielu wykonują lekarze, przychodnie czy szpitale, aby w czasie rzeczywistym - czyli przy pacjencie oznaczyć wskaźnik CRP. Pomaga to w szybkim podjęciu decyzji o tym, co może być przyczyną infekcji i czy w danym przypadku pomoże antybiotyk.

 

Domowy test CRP - taki sam jak dla profesjonalisty

Do niedawna jeżeli chciałeś u siebie lub swojego dziecka wykonać test CRP, musiałeś udać się do placówki ochrony zdrowia. Najczęściej badanie CRP trzeba było odpłatnie wykonać w laboratorium, co znacznie wydłużało proces uzyskania wyniku i postawienia diagnozy.

Jednym słowem, na wynik CRP z laboratorium trzeba czekać a to powoduje zmniejszenie użyteczności badania, które powinno być wykonany w jak najkrótszym czasie.

 

Skoro więc są półilościowe profesjonalne 4 zakresowe testy CRP, który wykonuje lekarz dlaczego nie można umożliwić pacjentowi dostępu do badania, które znacznie zredukuje ilość nagminnie przepisywanych antybiotyków?

 

Można, tak właśnie powstał domowy test CRP

A w zasadzie został przystosowany do wykonania przez pacjenta, bo CRP test który ma 4 zakresy stężeń, jest tym samym testem który wykonuje się w gabinetach lekarskich na całym świecie. Więc teraz bez obaw możesz wykonać test CRP w domu.

 

Test CRP w aptece

Na forach internetowych związanych z tematem antybiotyków padają pytania: jaki test CRP jest najlepszy? CRP cena? CRP z palca? Wskazuje to, szukamy alternatywy do badań laboratoryjnych i wykonujemy badania na własną rękę. Teraz znajdziesz test w aptece ale zanim go kupisz sprawdź jego jakość!

 

Jaki jest najlepszy test CRP? Nie daj się skusić na słabą jakość testu! 

  • Domowy test CRP nie różni się sposobem wykonania badania od profesjonalnych szybkich testów, dlatego tak jak one testy, musi badać szeroki zakres stężeń w przedziale co najmniej od 8 mg/l do 100 mg/l lub większym.
  • 4 poziomy stężeń - w teście CRP wynik zostaje umieszczony w pewnym przedziale stężeń - im więcej przedziałów tym dokładniejszy wynik.

 

Tylko takie testy od lat są wykorzystywane przez lekarzy i produkowane do użytku przez firmy diagnostyczne.

 

Wirus czy bakteria - sprawdź co Ci dolega

Jeżeli Ty lub Twoje dziecko macie objawy infekcji, szczególnie dróg oddechowych (uporczywy kaszel, ból i obrzęk gardła, dyskomfort podczas oddychania) lub odczuwasz typowe objawy grypy lub przeziębienia? zrób CRP test.

 

Jak wykonać badanie CRP w domu?

Sprawdź jak dowiedzieć się czy powodem Twojej infekcji jest wirus czy bakteria. Pamiętaj, że antybiotyki nie leczą wirusów i wywołane przez nie choroby. Wykonaj test. 

 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: