Czy Kanada będzie jednym z pierwszych krajów, które otworzą swoje granice dla obcokrajowców w dobie pandemii COVID-19?

03-07-2020, 12:41

Podróżowanie w czasie pandemii COVID-19 jest mocno utrudnione. W ciągu ostatnich dni pojawiły się jednak różne informacje na temat wznowienia połączeń lotniczych pomiędzy Polską a między innymi Kanadą. Czeka na to zapewne wielu inwestorów, którzy często podróżowali do tego kraju wcześniej. Nie chodzi tu bowiem tylko o ruch turystyczny, ale również biznesowy.

Jednak na chwilę obecną nie każdy może tam łatwo wjechać. Aby chronić swoich obywateli przed dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa kanadyjski premier ogłosił ograniczenia podróży do Kanady. Do odwołania, większość cudzoziemców nie może podróżować do tego kraju, nawet jeśli posiada ważną wizę dla odwiedzających lub elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA). Co ciekawe, system wydawania eTA nie został tymczasowo zablokowany, jak to miało miejsce na przykład w przypadku ograniczenia wjazdu do USA.

Kto więc może obecnie wjechać do Kanady? Dozwolony jest wjazd do tego kraju jego obywatelom wracającym z zagranicy, stałym mieszkańcom Kanady, osobom zarejestrowanym zgodnie z wymogami tzw. ,,Canada’s Indian Act” oraz ludziom o statusie chronionym. Jeśli chodzi o obcokrajowców, to możliwy jest wjazd w szczególnie uprawnionych przypadkach obywateli USA oraz bezpośrednich członków rodziny obywatela kanadyjskiego lub stałego rezydenta – należy oczywiście odpowiednio poświadczyć wyżej wymienione relacje. Po przyjeździe do Kanady zachowany został obowiązek 14-dniowej kwarantanny. Powyższe restrykcje zostały wprowadzone co najmniej do 21 lipca 2020 dla osób przybywających z USA oraz do 31 lipca 2020 dla wszystkich pozostałych obcokrajowców.

W praktyce więc pomimo deklaracji o wznowieniu połączeń lotniczych podróże do tego kraju nie są jeszcze tak łatwo dostępne. Należy przy tym wszystkim pamiętać, że jeśli chodzi o wyjazdy do krajów spoza strefy Unii Europejskiej, to każda osoba wracająca do Polski z takiej podróży podlega obowiązkowi 14-dniowej kwarantanny.

Wiza do Kanady jest jednak cały czas wydawana – można uzyskać elektroniczne pozwolenie na wjazd aplikując indywidualnie lub przez pośrednika, np. Wizaserwis Sp. z o.o. Takie pozwolenie jest ważne 5 lat od momentu wydania (jeśli paszport pozostanie ważny) i zezwala na wielokrotne podróże do Kanady. Kosztuje jedynie 7 dolarów kanadyjskich, więc warto wyrobić je sobie wcześniej i posiadać na wypadek, gdyby po unormowaniu się sytuacji pojawiły się bardzo dobre promocje lotnicze do tego odległego kraju.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wizytag Kanada
To warto przeczytaćfot. Devirefot. Fortinet
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: