Czy jest możliwe namierzenie telefonu komórkowego?

27-01-2020, 11:21

Każdy z nas obecnie posiada smartfona, a każdy smartfon obecnie wyposażony jest w moduł GPS, który pomaga nam dotrzeć do celu wyznaczając odpowiednią trasę.

Więc nasuwa się pytanie, skoro telefon jest w stanie pokazać ci dokładne miejsce gdzie się znajdujesz i względem twojej pozycji wyznaczyć ci optymalna trasę do celu jaki wskazałeś, to czy jest możliwość żeby ktoś mógł zlokalizować ciebie?

podsłuchiwanie smartfona

Namierzanie telefonu komórkowego czy jest możliwe?

Na szczęście to nie jest takie proste i nie każdy może znać twoją pozycje, aczkolwiek niestety jest to możliwe, jest wiele sposobów aby zlokalizować twój telefon, dokładnie zostało to opisane w tym artykule http://www.embiznes.pl/inne/namierzanie-telefonu-komorkowego/

Ogólnie operatorzy GSM także oferują usługę lokalizacji abonenta, aczkolwiek dany abonent musi potwierdzić, że zgadza się na lokalizowanie jego numeru przez innego użytkownika, który zostanie wskazany w wiadomości SMS.

Podsłuchiwanie smartfona?

Każdy z nas wie że odpowiednie służby w tym policje oraz różne instytucje, mają dostęp zarówno do naszych rozmów, SMS-ów czy też mogą zlokalizować gdzie w danym czasie się znajdowaliśmy, ale czy poza tymi służbami, inne osoby też mają taką możliwość?

Okazuje się że tak, aczkolwiek możemy temu przeciwdziałać. Inne osoby mogą zlokalizować ciebie na kilka sposobów. Jednej z nich to wgranie do twojego telefonu oprogramowania szpiegującego, dzięki czemu dane o twojej pozycji będą przekazywane dalej, a wręcz dodatkowo mogą być udostępniane takie rzeczy jak SMS-y czy też rozmowy telefoniczne. Dlatego warto uważnie patrzeć jakie oprogramowanie instalujesz na telefonie.

Bezpieczeństwo w internecie

Jak wiemy, wirusy na komputerze niestety są obecne w internecie i możemy jedynie próbować im przeciw działać, niestety podobnie jest z telefonami i systemem android, który także jest narażony na wirusy, dlatego bardzo trzeba uważać na aplikacje, które instalujesz.

To że zainstalujesz aplikacje, która przekaże o informacje o tym gdzie się znajdujesz nie jest jeszcze dużym problemem, gorzej jak zainstalujesz aplikacje, która będzie próbowała wykraść dane do logowania do twojego konta bankowego, to już jest dużo groźniejsze.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w internecie to bardzo wiele zależy od ciebie, od tego czy nie otwierasz podejrzanych linków z wiadomości e-mail, czy też nie pobierasz aplikacji z podejrzanych źródeł.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag podsłuchiwanie smartfona
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: