Czy da się założyć podsłuch w telefonie komórkowym?

17-06-2019, 10:26

Oprogramowanie szpiegujące kojarzy się zazwyczaj z czymś bardzo złym i groźnym. Szczególnie jeżeli chodzi o programy przeznaczone na telefony komórkowe czy komputery. Nie zawsze tak jest, a czasem programy takie mają uzasadnione zastosowanie. Sprawdź, czym jest i do czego można wykorzystać oprogramowanie szpiegujące.

podsłuch w telefonie

  • Programy szpiegujące w telefonie, to nie to samo co wirusy
  • Podsłuchiwanie przez telefon komórkowy jest możliwe.
  • Podsłuch w telefonie może mieć bardzo dużo zastosowań.

 

Czy programy szpiegujące i wirusy są tym samym?

Aplikacja szpiegowska, czy program szpiegowski wielu osobom będzie kojarzył się z wirusami. Nie jest to prawda, ale takie skojarzenie jest w pełni zrozumiałe. W końcu rolą niechcianego oprogramowania jest śledzenie oraz kradzież danych. W przypadku oprogramowania szpiegującego, takiego jak podsłuch w telefonie, to jego instalacja jest w pełni intencjonalna i może być spowodowana szeregiem przyczyn.

Czy da się podsłuchiwać kogoś przez telefon komórkowy?

Na starych filmach szpiegowskich widać, jak do telefonów stacjonarnych są podkładane pluskwy. W dobie telefonów komórkowych sposób ten, nie jest już możliwy do wykonania, centrale telefoniczne, które mają dostęp do rozmów też odeszły do lamusa. Czy to oznacza, że podsłuchiwanie rozmów stało się niemożliwe? W żadnym wypadku, wraz z postępem technologicznym udoskonaleniu uległy też techniki szpiegowskie oraz możliwości podsłuchiwania rozmów. Obecnie odbywa się to za pomocą odpowiednich aplikacji, które muszą pojawić się w telefonie osoby podsłuchiwanej.

W jakim celu można używać aplikacji do podsłuchiwania?

Wbrew pierwszemu wrażeniu podsłuchiwanie rozmów nie musi być związane ze złymi zamiarami. Pierwsze, o czym można pomyśleć to szpiegowane małżonka, który jest podejrzewany o niewierność. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tego typu aplikacji. Innym rozwiązaniem jest zainstalowane takiego urządzenia dziecku, co pozwoli na monitorowanie jego położenia czy rozmów, jakie prowadzi. Działanie takie może być przydatne nie tylko w przypadku trudnego dziecka. Inne zastosowanie to instalacja takiej aplikacji na telefonach służbowych. Pozwoli to na monitorowanie, czy pracownicy nie wykorzystują aparatów służbowych do celów prywatnych.

Aby taki podsłuch w telefonie był skuteczny, należy się upewnić, że aplikacja nie będzie wykrywana przez programy antywirusowe telefonu. Zaufani producenci oferują takie usługi, które są dużo tańsze, niż klasyczne usługi detektywistyczne, które mogą kosztować nawet 1500 złotych za dzień pracy.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.