Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czy angielski z native speakerem to rzeczywiście dobre rozwiązanie?

20-06-2022, 09:00

Nauka języka angielskiego to sprawa wielkiej wagi. Dobrze jest uczyć się z wykwalifikowanym polskim nauczycielem, lecz angielski z native speakerem online staje się coraz popularniejszą metodą edukacji językowej. Warto zatem zgłębić ten temat.

A kto to w ogóle jest, ten native speaker?

Native speakerami są osoby pochodzące z krajów, w których język angielski jest urzędową i naturalną formą komunikacji. Jak powszechnie wiadomo, taka sytuacja ma miejsce nie tylko w Wielkiej Brytanii, lecz również w Kanadzie, Irlandii, RPA... Każdy obywatel anglojęzycznego kraju może pracować jako native speaker za granicą.

Łatwo sobie wyobrazić, że angielski z native speakerem ma wiele korzyści. Chodzi między innymi o asymilację ucznia z akcentem i specyfiką danego języka. Żaden nauczyciel "z zewnątrz" nie będzie w stanie tak dobrze operować wymową jak rodowity Brytyjczyk, na przykład. Taki rodzaj kontaktu ułatwia późniejsze porozumiewanie się w prawdziwej sytuacji życiowej podczas podróży zagranicznej czy w pracy. Nam rodzicom trzeba pamiętać zwłaszcza o tym drugim.

 

Czy angielski z native speakerem to rzeczywiście dobre rozwiązanie?

Bez nauki języka angielskiego życie będzie trudniejsze

Nie powinniśmy mieć złudzeń, że umiejętności językowe z każdym kolejnym rokiem będą ważniejsze. Polska ulega coraz większej globalizacji. Firmy w dużych miastach są coraz bardziej międzynarodowe. W takim środowisku trudno jest sobie poradzić bez znajomości języka obcego. Prym wiedzie oczywiście business english, aczkolwiek kontakty o charakterze społecznym w takich firmach są równie istotne.

Warto więc zadbać o to, aby dziecko miało konwersacje w języku angielskim z prawdziwym native speakerem. To doświadczenie nie dość, że nauczy je sprawnie posługiwać się językiem angielskim, to jeszcze pomoże mu się odnaleźć w przestrzeni złożonej z wielu obcokrajowców. Ten format edukacji jest zatem zdecydowanie lepszy niż to, co mogą zaoferować nauczyciele w szkole publicznej. Nawet na uniwersytetach. A jeśli do tego weźmiesz pod uwagę kurs językowy online...

Kurs języka angielskiego online to rozwiązanie idealne!

Dlaczego? To przede wszystkim wygoda. Nie trzeba jeździć na drugi koniec miasta ani zakładać kurtki przeciwdeszczowej. Do tego porządna firma szkoleniowa zaoferuje ci bezpłatną lekcję próbną, którą będziecie mogli wspólnie z dzieckiem zweryfikować. Nauka angielskiego online to czysta przyjemność i oszczędność czasu w jednym. Co równie ważne, angielski z native speakerem w internecie jest tańszy niż w placówce stacjonarnej.

Ostatnie artykuły:

fot. WWF