Czas pracy pod kontrolą - Work Performance System

30-12-2021, 09:22

Od trzech lat BDO Advisory oferuje Work Performance System – system umożliwiający pomiar czasu pracy i rozliczania wskaźników w organizacji, w celu poprawy efektywności oraz znaczącego obniżenia czasu przeznaczonego na realizację czynności.

Czas pracy pod kontrolą - Work Performance System

System ma wiele zastosowań – pozwala na pomiar czasu pracy pracowników w trybie 24/7. Dzięki temu pozwala redukować koszty pracy zaplanowane na konkretne zadania. Dodatkowo aplikacja pozwala na kontrolę dowolnie zdefiniowanych przez organizację wskaźników (KPI).

Oprogramowanie występuje w dwóch wersjach - w wersji desktop (na komputery i laptopy) oraz w wersji wykorzystującej zewnętrzne panele LCD i indywidualne karty RFID dla każdego pracownika do rejestracji czynności w ramach realizowanych projektów (na przykład na halach produkcyjnych).

Niezależnie od używanej wersji, codzienna obsługa naszej aplikacji do mierzenia czasu pracy jest prosta i intuicyjna. Działanie pracownika ogranicza się do wyboru konkretnej czynności na ekranie oraz rozpoczęcia i zakończenia pracy. Zarejestrowane dane czasu pracy każdego pracownika są aktualizowane w dynamicznych dashboardach opracowanych we współpracy z klientem z wykorzystaniem oprogramowania Microsoft Power BI.

Raportowanie czasu pracy

Raporty stanowią źródło najbardziej aktualnej wiedzy dla menadżerów dotyczącej realizowanych projektów. Dzięki dostarczanym informacjom organizacja posiada na bieżąco informacje, czy procesy są realizowane zgodnie z planem, czy też pojawiają się odchylenia i trzeba zareagować.

Użytkowanie aplikacji Work Performance System umożliwia terminowe realizowanie celów przez organizację.

Ewidencja czasu pracy pracowników

W odniesieniu do przyjętych założeń rejestrując czas pracy możemy wprowadzić przewidywalność i zarządzać czasem pracy i procesów. Możemy też w łatwy sposób uchwycić wszelkie odchylenia. Dzięki temu można elastycznie dostosowywać plan pracy do zmieniających się okoliczności.

Doświadczenia w ramach zrealizowanych projektów z wykorzystaniem Work Performance System można sprowadzić do kilku najważniejszych wniosków:

1. System WPS umożliwia zidentyfikowanie „wąskich gardeł” w ramach prowadzonych procesów. Ich likwidacja w istotny sposób skraca czas pracy niezbędny do prowadzenia projektów.

2. W związku z tym, że WPS mierzy realny czas trwania dowolnej aktywności, w bardzo krótkim czasie możliwe jest wypracowanie rzeczywistych norm dotyczących czasu trwania czynności wykonywanych przez pracowników. Powiązanie norm z kluczowymi wskaźnikami efektywności pozwala na realizację procesów i projektów w założonych budżetach godzinowych.

3. Dzięki wykorzystaniu raportów menadżerowie mają dostęp to jednorodnych i aktualizowanych na bieżąco danych we wszystkich interesujących ich obszarach. Pozwala to na zarządzanie bez ryzyka utraty z pola widzenia informacji mających kluczowy wpływ na stopień realizacji wyznaczonych zadań.

Z perspektywy wyzwań, z jakimi mierzy się w zasadzie każda organizacja w codziennej pracy, Work Performance System jest narzędziem niezbędnym do efektywnego zarządzania. Wykorzystanie danych cyfrowych, które do tej pory w niewielkim stopniu interesowały organizację, teraz stają się źródłem przewagi konkurencyjnej, prowadząc do zdecydowanie większej efektywności prowadzonych działań.

Dowiedz się więcej na https://www.wpsonline.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. Ciscofot. Evolution


RSS  pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.