Czas na wymianę opon

20-11-2019, 15:50

Wraz ze zmieniającą się aurą, nie należy lekceważyć pozornie błahej czynności, jaką jest wymiana opon na zimowe. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że oprócz własnego doświadczenia, bardzo ważne jest, by jego samochód był sprawny i dostosowany do warunków pogodowych. W końcu podróżujemy często nie sami, ale z przyjaciółmi, z rodziną, własnymi dziećmi. Dlatego powinniśmy przywiązywać szczególną uwagę do systematycznej wymiany i stanu opon, gdyż one w dużym stopniu odpowiadają za nasze bezpieczeństwo.

wymiana opon

Wymiana opon

Wymiany opon powinno się dokonywać w kilku sytuacjach: gdy opona nie spełnia już swoich właściwości technicznych, gdy minął okres jej ważności oraz dwa razy w roku, gdy nadchodzi okres sezonowej wymiany ogumienia z letniego na zimowe i na odwrót. Kiedy wymienić opony na zimowe? Czynność zaleca się, gdy średnia temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

Jak powinna wyglądać wymiana opon krok po kroku?

W praktyce, jest to proces składający się z kilku czynności. Dla naszego bezpieczeństwa i komfortu jazdy istotne jest to, by wymiany dokonać profesjonalnie, najlepiej w autoryzowanym serwisie samochodowym jak np. Mobilna wulkanizacja Żyrardów.

Etapy wymiany opon:

  1. Podniesienie samochodu na specjalnym podnośniku hydraulicznym.

  2. Pracownik zdejmuje koła i spuszcza z opon powietrze za pomocą montażownicy, usuwając przy tym stare ciężarki wyważające. Sprawdza ich stan, pod kątem zużycia bieżnika czy uszkodzeń mechanicznych.

  3. Przed założeniem nowych opon dokonuje stanu ich kontroli (stan wentyla, sprawdzenie, czy nie mają jakichś wybrzuszeń gumy, rozcięć czy ubytków). Zakłada je ostrożnie, zgodnie z bieżnikiem kierunkowym.

  4. Na końcu koła z już założonymi oponami powinny trafić na wyważarkę, na podstawie której zostaną założone w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej wadze ciężarki.

  5. Na koniec koła powinny być założone i dokręcone specjalnym kluczem dynamometrycznym.

Jakiekolwiek pominięcie czy uchybienie podczas powyższych czynności może zagrozić bezpieczeństwu nas i naszych bliskich podczas jazdy. Dlatego duży serwis samochodowy sprawdza: czy mamy odpowiednie ciśnienie opon, czy koła są wyważone właściwe, ogląda stan naszych wentyli. Nie bagatelizujmy tych czynności, gdyż są one istotne zarówno dla bezpieczeństwa naszego, jak i naszych finansów. Dobrze traktowane opony posłużą nam o wiele dłużej, a brak konieczności ich wymiany będzie korzystny dla naszego portfela.

Mobilna wulkanizacja

Pamiętajmy, że nie zawsze złapanie gumy w trasie i brak koła zapasowego musi skutkować lawetą. Jest wiele firm, które zajmują się tzw. mobilną wulkanizacją z dojazdem do klienta. Mobilna Wulkanizacja Mszczonów to jeden z najlepszych serwisów w okolicach Warszawy, który realizuje tego typu usługi.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: