Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Cyfrowe wyświetlacze dla bezpieczeństwa w górach

16-01-2012, 14:22

TOPR i GOPR w ponad 50 lokalizacjach wdrożyły systemy Digital Signage, czyli wyświetlacze elektroniczne prezentujące informacje istotne dla turystów, ostrzeżenia, porady itd. Czy tego chcemy czy nie, najnowsze technologie będą pojawiać się także w miejscach, gdzie chcemy od nich odpocząć.

robot sprzątający

reklama


Systemy Digital Signage na potrzeby TOPR oraz GOPR wdrożono w 50 miejscach od Bieszczad po Sudety. Powodem sięgnięcia po takie rozwiązania była potrzeba dostarczenia aktualnych informacji na temat warunków pogodowych oraz na temat zagrożeń na szlakach górskich. Oprócz tego, podstawowymi wymaganiami była możliwość prostego administrowania taką siecią nośników, możliwość dostosowania treści do lokalizacji nośnika oraz możliwość natychmiastowego dokonywania zmian.

Realizacją wdrożenia zajęła się firma M4B, która dostarczyła urządzenia, oprogramowanie i opracowała treści. Bezprzewodową dystrybucję informacji zapewnił Polkomtel, operator sieci Plus.

Digital Signage w górach
fot. M4B - Digital Signage w górach

Czytaj: Wi-Fi w automacie z napojami - to ma sens

W wybranych 50 lokalizacjach umieszczono monitory informujące o stanie pogody dla danego obszaru. Zimą również informujące o zagrożeniach lawinowych i pokrywie śnieżnej. Dane na temat pogody dostarczane są przez wybrane serwisy meteorologiczne natomiast stan zagrożenia lawinowego ustalany jest oraz komunikowany przez Tatrzańskie oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do zarządzania wyświetlanymi informacjami służy oprogramowanie dające możliwość administrowania całą siecią nośników z jednego miejsca, z poziomu przeglądarki.

Nośniki można spotkać między innymi w Zakopanem, w Kuźnicach na dolnej stacji kolejki PKL, na Kasprowym Wierchu, w schroniskach na Hali Kondratowej, nad Morskim Okiem, w Dolinie Białki, w Dolinie Pięciu Stawów, na Hali Ornak, na Hali Gąsienicowej, w sumie w 14 miejscach Tatr, ale także w Ustrzykach Dolnych, w Szklarskiej Porębie, w Karpaczu oraz w wielu innych miejscach odwiedzanych przez turystów pieszych i narciarzy.

To nie jedyny "cyfrowy" pomysł na bezpieczeństwo w górach (zob. link poniżej).

Czytaj: Bezpieczeństwo w górach. Pomoże elektroniczna księga wyjść?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *