Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Cyberbezpieczeństwo jako aspekt strategii zarządzania

16-07-2018, 19:05

Coraz bardziej istotne staje się uświadomienie osobom decyzyjnym skutków kradzieży danych i to zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.  "Dowódcy", którzy nie wdrożyli odpowiednich strategii bezpieczeństwa, mogą narazić firmy na ogromne straty, a przecież z odpowiednim przygotowaniem da się ambarasu uniknąć.

robot sprzątający

reklama


Prawidłowe zabezpieczanie systemów, w których przechowywane są wrażliwe dane obywateli, powinny stanowić podstawę społecznej odpowiedzialności biznesowej, lecz ostatnie badania przeprowadzone przez grupę użytkowników SAP w Ameryce wskazują że cyberbezpieczeństwo nadal nie stanowi priorytetu wśród kadry zarządzającej, zwłaszcza tych niezwiązanych z technologią informacyjną.

Jedną z przeszkód we wdrażaniu odpowiedniej strategii jest częste nieporozumienie pomiędzy kierownictwem wyższego szczebla i specjalistami IT. Wyżej wspomniane badanie wykazało, że ​​chociaż 80% ekspertów ds. Bezpieczeństwa obawiało się o cyberbezpieczeństwo, tylko 25% menedżerów podzieliło tę samą obawę. Na pytanie o strategię bezpieczeństwa cybernetycznego 12% nie miało żadnego pomysłu na strategię, a 23% nie wiedziało nic na ten temat. Aż 82% uznało, że ich aplikacje SAP stanowią "niewielką lukę" w infrastrukturze swojej firmy.

W dzisiejszej gospodarce słaba strategia bezpieczeństwa będzie bezpośrednio wpływać na dane klientów, patenty i informacje poufne. Jeśli zostaną naruszone, organizacja może nigdy nie odzyskać utraconej pozycji: wystarczy przytoczyć sytuację firmy Equifax. Po masowym ataku bezpieczeństwa, jej szefowie natychmiast zaczęli niszczyć dowody wskazujące na ich brak kompetencji. Według NBC News, były kierownik działu bezpieczeństwa Equifax był w rzeczywistości absolwentem szkoły muzycznej bez wykształcenia w dziedzinie bezpieczeństwa. Ten wyciek danych długo będzie służyć jako studium przypadku braku odpowiedniej strategii związanej z bezpieczeństwem.

O ile menedżerowie nie postawią sprawy cyberbezpieczeństwa jako priorytetu i nie zaczną inwestować w te obszary, takie jak uczenie maszynowe do aktywnego wykrywania zagrożeń, naruszenia danych mogą przyczynić się do poważnej katastrofy dla klientów jak i organizacji. Narażona jest reputacja i działania biznesowe firmy, które mogą znacznie ucierpieć. Kierownictwo przedsiębiorstw jest szczególnie narażone, gdyż w przypadku uchybień to oni poniosą największe konsekwencje.

Źródło: BitDefender


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E