Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mezoterapia igłowa to zabieg wykorzystujący aplikację składników aktywnych i mikro uszkodzenia skóry. Jego cele są zróżnicowane w zależności od zastosowanych preparatów. Można go przeprowadzić na twarzy, ale także na ciele. Zabiegi mezoterapii igłowej wykorzystuje warszawska klinika medycyny estetycznej The Clinic, odpowiadając na zróżnicowane potrzeby pacjentek i pacjentów.

robot sprzątający

reklama


Co warto wiedzieć o mezoterapii igłowej?

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa polega na kontrolowanych mikro uszkodzeniach skóry. Podczas zabiegu mezoterapii igłowej wykonuje się serię nakłuć cienką igłą w niewielkich odległościach. Nakłuwanie skóry intensywnie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny przez nieuszkodzone tkanki. Dzięki temu skóra efektownie się napina i odzyskuje jędrność.

Poprzez ukłucia wprowadza się także składniki aktywne. Ich zadania są zróżnicowane w zależności od wykorzystanego preparatu. Mogą to być między innymi takie substancje jak kwas hialuronowy, witaminy, retinol, peptydy biomimetyczne i inne. Przez mezoterapię igłową można także aplikować osocze bogatopłytkowe. Cele to zwykle nawilżenie, przeciwdziałanie starzeniu, usuwanie cellulitu.

Mezoterapia igłowa nie wymaga przygotowania. Należy jednak zrezygnować ze spożywania alkoholu na przynajmniej dobę i dodatkowo przyjmowania leków rozrzedzających krew i stosowania kosmetyków o działaniu drażniącym (np. kwasy).

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej? Zawsze poprzedza go konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Wywiad, oględziny i rozmowa o oczekiwaniach pozwala wybrać najlepsze rozwiązania. Wyklucza się także przeciwwskazania.

Najpierw należy oczyścić obszar zabiegowy. Można zastosować znieczulenie poprzez krem. Po jego przyswojeniu wykonuje się serię nakłuć. Po zakończeniu procedury skórę się oczyszcza i zwykle aplikuje środek łagodzący.

W kolejnych dniach należy unikać ekspozycji na wysoką temperaturę (sauna, gorące kąpiele), a także na światło słoneczne, dlatego trzeba pamiętać o kremie z wysokim filtrem SPF — optymalnie SPF50. Odradza się alkohol.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Przyjrzyjmy się efektom zabiegów mezoterapii igłowej na przykładzie procedur, jakie prowadzi warszawska klinika medycyny estetycznej The Clinic.

Mezoterapia antycellulitowa stosowana jest na dużych obszarach ciała, zwykle na udach i pośladkach. Pobudza metabolizm komórek, niweluje cellulit, ujędrnia skórę i pomaga w usunięciu miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a także zastojów limfy.

Z kolei skuteczność mezoterapii igłowej kolagenowej polega na aplikacji kolagenu — bezpiecznego dla organizmu, niewywołującego alergii. Kolagen pozwala napiąć skórę, ujędrnić ją i zredukować widoczność zmarszczek. Wspiera także w przypadku drobnych blizn i rozstępów. Ponadto dodaje blasku skórze szarej i zmęczonej.

Nawilżającą mezoterapię igłową wykonuje się w przypadku skóry suchej. W tym wypadku aplikowane są składniki nawilżające — witaminy, minerały, aminokwasy, wreszcie kwas hialuronowy. Zabieg dogłębnie odżywia i nawilża skórę, redukuje drobne blizny i przebarwienia, jest pomocny w przypadku skłonności do cieni pod oczami. Odżywienie i nawilżenie także działają przeciwstarzeniowo.

Kiedy pojawiają się efekty zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej skóra jest zaczerwieniona, może wystąpić lekki obrzęk. Należy wykonać serię — liczbę sesji ustala się indywidualnie, zwykle to około 3-6 powtórzeń w odstępach około dwóch tygodni. Efekty widoczne są dopiero po skończeniu serii. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Jak długo utrzymują się efekty?

Rezultaty utrzymują się długo od wykonania mezoterapii igłowej — nawet do roku. Początkowo intensyfikują, a następnie stopniowo słabną, dlatego zabieg się powtarza — warto regularnie wykonywać sesje przypominające.

Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

Mezoterapia igłowa, czasem określana jako mezoterapia mikroigłowa, to bezpieczny zabieg. Istnieją jednak przeciwwskazania — ciąża i laktacja, choroby nowotworowe, aktywne infekcje (w tym opryszczka), choroby metaboliczne, a także problemy z krzepliwością krwi. Na bezpieczeństwo zabiegu wpływa odpowiednie postępowanie przed nim, a także przestrzeganie zaleceń po opuszczeniu kliniki.

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E