Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Co Solorz-Żak może zrobić z Polkomtelem?

Forsal.pl 04-07-2011, 14:04

Zygmunt Solorz-Żak po zakupie Polkomtela będzie oferował szybki bezprzewodowy internet, dzięki częstotliwościom tego operatora, jak i spółek rozwijających technologię LTE - uważają eksperci.

robot sprzątający

reklama


W piątek akcjonariusze Polkomtela - PKN Orlen, KGHM i PGE - poinformowali o podpisaniu ze spółką Spartan Capital Holdings, należącą do Zygmunta Solorza-Żaka, umowy sprzedaży 100 proc. akcji Polkomtela. Wartość transakcji to 18,1 mld zł. Umowę - oprócz PGE, PKN Orlen, KGHM - podpisały też: Węglokoks oraz Vodafone Americas i Vodafone International Holdings.

Solorz-Żak jest też zaangażowany w budowę sieci szybkiego internetu w technologii LTE (ang. Long Term Evolution), która może być nawet kilkadziesiąt razy szybsza niż obecnie wykorzystywane przez operatorów komórkowych. Dzięki takim sieciom można np. oglądać wideo w wysokiej rozdzielczości w komórkach i szybko przesyłać duże pliki przez internet.

W 2007 roku spółki CenterNet i Mobyland wygrały przetarg Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) na częstotliwości 1800 MHz. We wrześniu 2010 r. obie firmy, które są zależne od spółki Aero2 (właścicielem Aero2 jest pośrednio Solorz-Żak), uruchomiły sieć internetową "LTE 1800 MHz". Nowa usługa świadczona jest hurtowo, co oznacza, że jest ona skierowana np. do operatorów komórkowych. Mogą oni m.in. wydzierżawić łącza i sprzedawać na nich detalicznie swoje usługi.

Więcej na ten temat w Forsal.pl: Sprawdź, jakie będą skutki przejęcia Polkomtelu przez Solorza-Żaka

PAP

Forsal.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *