Co robić w przypadku zaniżonego odszkodowania OC?

12-03-2020, 08:19

Kolizja drogowa to zawsze przykre doświadczenie. Niezależnie czy wiąże się wyłącznie z uszkodzeniem samochodu, czy też dodatkowo spowodował cierpienie fizyczne, wywołuje nerwy i stres. Choć każdy wie, że w takiej sytuacji osobie poszkodowanej należy się odszkodowanie z OC sprawcy, to nie wszyscy zdają sobie sprawę, że otrzymane świadczenie może być zaniżone. A nawet jeśi nie mają siły lub nie wiedzą, jak uzyskać dodatkowe pieniądze. Zachęcamy do lektury poniższego artykułu, w którym tłumaczymy, co zrobić w przypadku zaniżonego odszkodowania.

zaniżone odszkodowanie

Zaniżone odszkodowanie – co robić?

Jeśli otrzymałeś zaniżone odszkodowanie, nadal masz prawo do dalszych roszczeń. Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jest odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Gdy to nic nie da, warto zwrócić się do Rzecznika Finansowego, jednak jego ingerencja nie jest gwarancją sukcesu. Ostatecznie możesz wejść z zakładem ubezpieczeń na drogę sądową. Musisz tylko pamiętać, że jest to długi i żmudny proces, a do tego mocno stresujący. Dlatego lepiej zgłosić się do firmy odszkodowawczej – na przykład BEKER POLSKA – i skorzystać z opcji dopłaty do odszkodowania lub skupu odszkodowania.

Czym jest skup odszkodowań?

Skup odszkodowań to innymi słowy sprzedanie szkody komunikacyjnej firmie odszkodowawczej. Polega na przesłaniu kosztorysu, na podstawie którego określa się, jak bardzo została zaniżona szkoda. Po dokładnej analizie doradca przedstawia ofertę i jeżeli poszkodowany się z nią zgadza, następuje podpisanie umowy, co jest równoznaczne z wypłaceniem kwoty, której dotyczy umowa. Zakup odszkodowania bywa też nazywany dopłatą do odszkodowania.

Jak przebiega uzyskanie dopłaty do odszkodowania?

Pierwszym krokiem jest przesłanie do firmy odszkodowawczej kosztorysu, na podstawie którego została zlikwidowana szkoda. Jest on dokładnie analizowany i pozwala oszacować, o ile zostało zaniżone odszkodowanie. Doradca nie informuje jednak, jaka to kwota, a jedynie przedstawia ofertę, czyli proponuje sumę, za jaką firma jest gotowa odkupić od Ciebie szkodę. Nie musisz się z nią zgadzać ani jej przyjmować, ale pamiętaj, że samodzielnie będzie Ci znacznie trudniej wywalczyć od ubezpieczyciela więcej pieniędzy. Jeśli jednak oferta firmy odszkodowawczej Ci odpowiada, może dojść do podpisania umowy. Jest to dla Ciebie bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ praktycznie w tym samym czasie umówiona kwota trafi na Twoje konto.

Zalety sprzedaży odszkodowania OC

To oczywiste, że przed podjęciem tak ważnej decyzji – zwłaszcza będąc osobą poszkodowaną w wypadku drogowym – możesz mieć wątpliwości, co do słuszności swoich działań. Zapewniamy jednak, że skup odszkodowań to jedna z najpewniejszych i najbezpieczniejszych dla Ciebie opcji, jaką może zaoferować Ci firma odszkodowawcza. Bowiem cały proces skupu odszkodowania:

  • jest prosty i daje najkorzystniejsze rezultaty;
  • daje gwarancję, że gotówkę otrzymasz "od ręki";
  • zwalnia Cię z konieczności samodzielnej walki z ubezpieczycielem;
  • jest szybkim i legalnym sposobem na otrzymanie należnego świadczenia;
  • często gwarantuje więcej pieniędzy niż trzymałbyś od ubezpieczyciela;
  • oszczędza Ci nerwów i stresu związanych zarówno z walką o pieniądze, jak i naprawą samochodu.

Mając świadomość, że niemal 90% towarzystw ubezpieczeniowych zaniża odszkodowania, nie warto zostawiać spraw swojemu biegowi i rezygnować z należnego Ci świadczenia. Rozumiemy, że wypadek oznacza nerwy i stres, jednak nie musisz walczyć z ubezpieczycielem sam. Korzystając z usług firmy BEKER POLSKA możesz mieć pewność, że pieniądze, które Ci przysługują, bardzo szybko trafią na Twoje konto.

Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie OC? Zgłoś się do nas!
www.bekerpolska.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zaniżone odszkodowanietag odszkodowaniatag OC

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930