Co mówi o nas wygląd naszego portfela?

15-11-2018, 12:16

Powiedz mi, co jesz, a powiem Ci, kim jesteś - tego typu popularnych maksym jest bardzo dużo. Takiego rodzaju stwierdzenie można również odnieść do naszego ubioru i dodatków, gdyż elementy te zdradzają cechy naszej osobowości. Bardzo często pierwsze wrażenie decyduje o opinii otoczenia. A co takiego mówi o nas wygląd portfela?

mat partnera

Jaki portfel, taki charakter

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to grubość portfela, ponieważ jego duża zawartość może świadczyć o bogactwie. Jednakże w dobie kart kredytowych wielkość tego elementu nie ma już takiego znaczenia. A zatem obecnie zwraca się uwagę na design czy oryginalność tego produktu. Człowiek, który długo nosi ten sam portfel czy portmonetkę, nie lubi zmian i przywiązuje się do określonych rzeczy. Zdarza się, że właściciel wciąż nie chce się z nim rozstać mimo uszkodzeń i otarć, co często jest odbierane jako niechlujstwo oraz brak troski o własny wygląd. Takie niedbalstwo może również kojarzyć się z osobą nieprzywiązującą wagi do pieniędzy ani innych przedmiotów materialnych.

Jeśli portfel jest względnie nowy, możemy zwrócić uwagę na jego kształt, kolor, materiał z jakiego jest wykonany. Na przykład portfel skórzany może być symbolem pozycji społecznej. Jako produkt wysokiej jakości, prawdopodobnie należy do osoby pewnej siebie, dążącej do wyznaczonych sobie celów. Portfele z wyrobów tzw. ekologicznych - z materiału czy sztucznej skóry - będą chętniej kupowane przez osoby świadome wpływu ludzi na naszą planetę, ale też życiowo bardziej frywolne, nieprzywiązujące wagi do statusu ani pozycji. Takie portfele są przecież znacznie mniej trwałe od tych wykonanych z naturalnej skóry.

Magia kolorów

Kolor także potrafi wiele powiedzieć o właścicielu portfela. Na przykład czerwony portfel damski świadczy o sile i witalności. Niektórzy twierdzą, że taki portfel posiada ukrytą, tajemną moc przyciągania pieniędzy. Czy tak jest naprawdę, nie wiadomo, ale na pewno czyni on właścicielkę bardziej atrakcyjną, budzi radosne, optymistyczne skojarzenia, pobudza do działania i uwalnia od ograniczeń. Podobno do kobiet pasują także kolory, takie jak różowy (odcień czerwonego), fioletowy i zielony.

Mężczyźni z kolei preferują portfele w kolorach czarnym lub granatowym, gdyż dodają elegancji i świadczą o wyczuciu stylu. Jeśli portfel jest skórzany, oczywiście wszystkie odcienie brązu też świadczyć będą o wysokiej klasie jego właściciela. Męskie portfele w innych kolorach to wyraz fantazji ich właścicieli, uwolnieniu się od konwenansów i zobowiązań. Szczególnie takie w wesołych barwach dodają poczucia wolności i radości z życia.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag portfeletag komunikat firmy


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.