Chińczycy kupują więcej telefonów niż mieszkańcy USA

23-11-2011, 18:33

W trzecim kwartale tego roku do chińskich sklepów dostarczono niemal 24 mln smartfonów - poinformowało Strategy Analytics.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według najnowszych wyliczeń Strategy Analytics Chińczycy kupili w trzecim kwartale 2011 roku łącznie 23,9 mln smartfonów. To o około 600 tys. więcej niż mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także: Acer oczekuje dużych wzrostów w Chinach

Najpopularniejszym dostawcą telefonów na azjatyckim rynku wciąż jest Nokia, która tylko w ubiegłym kwartale sprzedała tam 6,8 mln tego typu urządzeń. Drugie miejsce zajął Samsung (4,2 mln), który jednak znacznie wyprzedza fińskiego producenta, jeśli chodzi o smartfony.

To właśnie bardziej zaawansowane urządzenia najszybciej zyskują w Chinach popularność. Szacowana liczba smartfonów na tamtym rynku zwiększyła się aż o 58% w ciągu zaledwie kwartału. Według analityków odpowiedzialne są za to przede wszystkim stosunkowo tanie, a przez to łatwiej dostępne smartfony wyposażone w platformę Android.

Niedawno również Acer zapowiedział, że zamierza w najbliższych latach wykorzystać potencjał Chin. Dzięki integracji z firmą Founder Technology oraz istotnymi inwestycjami na tamtym rynku Acer chce zwiększyć sprzedaż swoich komputerów nawet o 25%. Pierwsze efekty ponad dwuletnich prac tajwańskiej korporacji mają być widoczne jeszcze przed końcem tego toku.

Czytaj także: Mikroblogi zyskują popularność w Chinach


Źródło: Strategy Analytics


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.