Ceramika Bolesławiecka: Naczynia na świąteczny stół

19-11-2018, 12:57

Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami i już wkrótce rozpocznie się świąteczne szaleństwo z przygotowywaniem najrozmaitszych dań, jak i planowaniem idealnych podarunków dla najbliższych nam osób. Nic nie dekoruje tak świątecznego stołu, jak piękna zastawa i tradycyjne naczynia wypełnione pysznymi daniami polskiej kuchni. Ceramika Bolesławiecka sprawdzi się na święta zarówno jako ozdoba świątecznego stołu, jak i świąteczny podarunek dla wyjątkowej Pani domu.

mat partnera

Jakich naczyń nie może zabraknąć na wigilijnym stole?

Ceramika Bolesławiecka oferuje szeroką ofertę kształtów i kolorów wielu różnych naczyń. Są wśród nich jednak takie, które z pewnością przydadzą się podczas uroczystej kolacji.

Wazy i Bulionówki

Barszcz, żurek czy grzybowa – każda rodzina ma swoją ulubioną zupę, którą kojarzy ze świąteczną kolacją. Do podania takiej zupy potrzebne będzie naczynie, które nie tylko pomieści dużą porcję zupy dla wszystkich gości, ale również takie, które pozwoli zachować zupie ciepło, ale które pozostawi uchwyty naczynia chłodne, by Pani domu i jej pomocnicy mogli swobodnie podać do stołu zupę, bez ryzyka oparzenia się. Nic nie nada się do tego celu lepiej, niż Wazy z Ceramiki Bolesławieckiej, oraz zestaw Bulionówek, z których każdy gość, będzie mógł zjeść swoją porcję świątecznej gorącej zupy.

Tace i Sosjerki

Każde danie na wigilijnym stole wykonane ze starannością przez Panią domu zasługuje na rzucającą się w oczy oprawę wizualną. Podanie dań – zarówno małych, jak i dużych – na pięknie dekorowanej tacy z pewnością podkreśli staranie i serce, z jakim zostały one wykonane. Warto również pamiętać, że do wielu dań podawane są sosy lub inne dodatki, bez których danie jest niepełne. Każda Pani domu wie, że czasem trzeba więcej niż raz przypominać o osobno podanym do potraw sosie, nim głodni członkowie rodziny rzucą się na potrawy, a starannie wykonany sos do potraw pozostawią nietknięty przez gapiostwo. Rzucająca się w oczy, piękna, ręcznie zdobiona sosjerka z Ceramiki Bolesławieckiej sprawi, że sos będący nieodłączną częścią danej potrawy, zostanie zawczasu zauważony przez gości.

Talerze

Prędzej czy później, gdy wszystko zostanie już podane i prezentować się będzie pięknie, przyjdzie czas na to, by w końcu wszystko to zjeść. Wystarczy jeden rzut oka na piękne, pełne szczegółów talerze Ceramiki Bolesławieckiej, by poczuć, że nie ma lepszych talerzy do podania na wigilijnym stole. Każdy talerz Ceramiki Bolesławieckiej malowany jest ręcznie i jest dziełem unikatowym i niepowtarzalnym. Podobnie jak każda rodzina ma swoje niepowtarzalne domowe potrawy, smaki i zwyczaje.

Ceramika Bolesławiecka, poza niezwykłymi walorami estetycznymi, jest bardzo wytrzymała. Jest nawet przystosowana do tego, by być myta w zmywarce. Nie jest to — jak się niektórym wydaje — delikatna zastawa. Ceramika Bolesławiecka starczy w domu na długie lata i będzie uświetniać nie tylko zbliżające się święta, ale będzie przydatna podczas każdej rodzinnej kolacji, czy też spotkania na kawę. Czyni to z niej nie tylko idealną dekorację świątecznego stołu, ale i praktyczny świąteczny prezent.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Geralt


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: