Cena wymiany zamka w drzwiach

14-09-2021, 18:54

Zamki to niezbędne wyposażenie każdych drzwi a już na pewno drzwi frontowych, które mają za zadanie chronić nasz dom przed nieproszonymi gośćmi. Niestety jak każda rzecz, zamki potrafią sprawić nie mały problem, dlatego czasem potrzebna jest ich wymiana.

Domowe sposoby wymiany zamka

Każdy chce czasem zaoszczędzić na rzeczach które wydają się proste i których remont przeprowadzony zostanie szybko i bez większych problemów. Dlatego chcąc aby wymiana zamka w drzwiach cena nie była wysoka można podjąć się wymiany samodzielnie. W ten sposób zaoszczędzimy na zatrudnienie fachowca i przyjdzie nam zapłacić wyłącznie za nowy zamek. Ale na czym polega wymiana zamka? Przede wszystkim wymiana standardowych zamków to zadanie proste, aby je wykonać wystarczą nam podstawowe narzędzia takie jak śrubokręt i miarka stolarska. Zamek to element, który w głównej mierze znajduje się wewnątrz drzwi a więc będziemy musieli w jakiś sposób się do niego dostać. Pierwszym etapem podczas jego wymiany będzie odkręcenie szyldu wraz z klamką, aby tego dokonać trzeba odkręcić około 2 śrubki i delikatnie wyjąć powyższe elementy. Po ich odstawieniu w ustronne miejsce ukaże się nam zamek właściwy na nasze nieszczęście jest on przymocowany za pomocą kolejnych śrub, które należy odkręcić. Warto pamiętać że czasem może zdarzyć się że zamek nie będzie chciał wyjść, dlatego warto posłużyć się śrubokrętem i lekko podwadzając spróbować go wyciągnąć. Najwięcej trudności może sprawić nam dokładny pomiar długości zamka na podstawie których dobierzemy nowy zamek. Ważne jest aby wymiary zostały odczytane bardzo dokładnie. Po zakupie nowego elementu zostaje montaż zamka wraz z pozostałymi elementami. Przed zamontowaniem szyldu i klamki warto sprawdzić czy mechanizm zamka działa prawidłowo.

Cena wymiany zamka w drzwiach

Pomoc specjalisty

Wymiana zamka w drzwiach nie jest zbyt wysoka, a więc część osób decyduje się na skorzystanie z fachowej pomocy od https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/  w tym zakresie. Zatrudniając specjalistów nie musimy niczym się martwić, cała praca zostanie wykonana bez naszego udziały. Dzięki temu mamy pewność że wszystko jest w porządku a nasz zamek będzie działał bez zarzutów przez długi czas. Cena jaką przyjdzie zapłacić nam za wymianę zamka zaczyna się od 200 złotych i kończy w okolicach 600 złotych, warto pamiętać że z czasem ceny ulegają zmianie oraz wraz z wyborem firmy oraz usług mogą się nieco od siebie różnić.

 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt


Tematy pokrewne:  

tag wymiana zamkatag nowptag nols


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.