Były lider LulzSec nie stronił od przestępstw poza siecią

10-03-2012, 17:12

Włamywacz posługujący się nickiem Sabu, który był jednym z przywódców grupy LulzSec, dokonywał również drobnych przestępstw poza siecią - donosi agencja Reuters.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Hector Monsegur, znany w sieci również jako Sabu, współpracował od wielu miesięcy z FBI, wciąż strojąc na czele grupy LulzSec, z którą wspólnie dokonywał włamań. Okazuje się, że jego chęć współpracy z organami ścigania była wymuszona przez długą listę zarzutów, w dużej części niezwiązanych z działalnością w sieci.

Czytaj także: Aresztowania nie zatrzymają grupy Anonymous

W dokumencie przedstawionym pod koniec tygodnia w amerykańskim sądzie dokładnie opisano kryminalne wybryki Monsegura. Ostatecznie władze zgodziły się złagodzić przyszłą karę hakera, gdyż w istotny sposób przyczynił się do schwytania kluczowych osób dokonujących włamań w ramach LulzSec.

Jak się okazuje, Monsegur nie stronił również od alkoholu i narkotyków. W przeszłości próbował np. sprzedawać marihuanę, a także posiadał broń palną bez odpowiedniej zgody, wymaganej w stanie Nowy Jork. Gdyby tego było mało, w 2010 roku miał on również dokonać zakupów na kwotę ponad 15 tysięcy dolarów z karty kredytowej swojego ówczesnego podwładnego.

28-letni Sabu został aresztowany 7 czerwca 2011 roku, a dwa miesiące później przyznał się do popełnienia 12 przestępstw związanych z komputerami. FBI ujawniło, że Monsegur został tajnym współpracownikiem służb niemal od razu po zatrzymaniu, a efekty jego działań wspólnie z funkcjonariuszami przyniosły bardzo pozytywne efekty.

Czytaj także: Anonymous wypowiedzieli wojnę NYSE (wideo)


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.