Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Budowanie marki online - skuteczny marketing

18-06-2021, 07:53

Pojęcie marki jako sposobu odróżnienia jednego elementu rzeczywistości komercyjnej od drugiego znane jest od wieków. Branding, czyli budowanie marki w Internecie jako środowisku pełnym symboli i oznaczeń, jest zadaniem trudnym, ale niezbędnym, jeśli przedsiębiorcy zależy, by pozycjonować się w środowisku konsumentów, czyli być zapamiętanym i łatwo rozpoznawanym w konkurencyjnym otoczeniu.

Świadomie wybrana nazwa towarzyszy marce przedsiębiorcy przez długie lata, im więcej zaś czasu upłynie i im lepsza będzie promocja nazwy, tym bardziej scementowana stanie się pozycja marki w Internecie.

Markę i domenę internetową należy wybierać z perspektywiczną wizją promowania i rozwoju. Praktyka pokazuje, że mali i średni przedsiębiorcy na początku swoich działań bardzo małą wagę przywiązują do tego, pod jaką nazwą pojawi się strona internetowa.

Domena – strony internetowe łatwe w zapamiętaniu

Faktem jest, że w obecnych czasach strony internetowe są najskuteczniejszą formą reklamy/promocji marki w Internecie. Domena – czyli nazwa pod jaką będzie wyświetlać się strona www ma duże znaczenie. Łatwe w zapamiętaniu, krótkie nazwy domen czy domeny generyczne dają dużo większe szanse na osiągnięcie sukcesu.

Należy pamiętać, że użytkownicy lepiej kojarzą proste nazwy stron www, a co za tym idzie częściej wracają na strony, które zapamiętują. Dlatego przy wyborze nazwy domeny warto kierować się skojarzeniami i wybierać łatwe w zapamiętaniu nazwy. Warto uwzględnić w adresie strony www słowa kluczowe, na które będziemy pozycjonować witrynę. Zasadniczo również nazwa domeny powinna odpowiadać nazwie firmy. Promując stronę internetową będziemy promować markę, warto pomyśleć nad chwytliwą nazwą firmy.

Pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron www to podstawowa strategia w budowaniu marki w Internecie. W XXI wieku wizytówką firmy jest strona internetowa oraz wizytówka Google. Pozycjonowanie strony ma kluczowe znaczenie jeśli chcemy rozwijać biznes. Sam adres www nie wystarczy do tego by pozyskiwać klientów. A prawda jest taka, że większość osób szuka usług i produktów właśnie przez Internet. Sukces firmy zależy przede wszystkim od tego jaką będzie zajmować pozycję w wyszukiwarce Google na dane słowa kluczowe. Każda firma, która chce dotrzeć do większej liczby klientów i decyduje się na zakup czy stworzenie strony internetowej powinna zainwestować w pozycjonowanie. Pozycjonowanie strony to proces wprawdzie długotrwały, ale efekty pozycjonowania będą odczuwalne w każdym miesiącu. Pozycjonowanie organiczne ma tą zaletę, że działania takie jak pozyskiwanie linków czy np. marketing szeptany na stałe budują wartość marki. W przeciwieństwie do płatnej reklamy, efekty pozycjonowania utrzymują się latami. Warto jednak wybrać stały abonament bo przy pozycjonowaniu ważna jest regularność działań wpływających na wysoką pozycję w wyszukiwarce.

Małe firmy, które dopiero próbują swoich sił i mają ograniczone fundusze mogą na początek wybrać pozycjonowanie lokalne. Zaletą pozycjonowania lokalnego są przede wszystkim znacznie niższe opłaty a także o wiele szybsze efekty działań SEO.

Niezależnie jednak czy będzie to pozycjonowanie stron www lokalne czy ogólnopolskie ważny jest wybór dobrej Agencji SEO. Obecnie na rynku jest bardzo wiele firm oraz freelancerów, którzy oferują usługi pozycjonowanie stron www. Trzeba jednak pamiętać, że to najważniejsze działania marketingowe, które bezpośrednio przekładają się na finanse firmy dlatego w tym wypadku warto wybrać sprawdzoną Agencję SEO, która cieszy się pozytywnymi opiniami klientów.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag marketing onlinetag marka online